Bydgoszcz
11C
Opady
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 11 • L 10
11C
Sr
10C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaWiadukty Warszawskie są w fatalnym stanie. ZDMiKP wprowadza zwężenia jezdni!
wiadukty warszawskie bydgoszcz
09.10.2020 | 13:06

Wiadukty Warszawskie są w fatalnym stanie. ZDMiKP wprowadza zwężenia jezdni!

Na zdjęciu: Wiadukty Warszawskie są w złym stanie technicznym.

Fot. ZDMiKP

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy informuje, że po przeprowadzonych wczoraj (8 października) oględzinach konieczne jest wprowadzenie ograniczeń w ruchu pojazdów na Wiaduktach Warszawskich. – Ich konstrukcja jest w bardzo złym stanie technicznym – podkreśla rzecznik ZDMiKP Tomasz Okoński.

Wiadukty Warszawskie powstały w ciągu ulicy Fordońskiej na początku lat 70. XX wieku. Zostały one oddane do użytku w 1973 roku. Są to dwa obiekty mostowe o długości 430 i 436 m – każdy z nich ma 23 przęsła. – Zarówno czasy, jak i technologie ich wykonania były dalekie od obecnych oczekiwań i nowych technologii – informuje rzecznik ZDMiKP Tomasz Okoński.

Zobacz również:

Spore zmiany na Kujawskiej. Otwarte zostanie duże rondo!

Kilkanaście lat temu konstrukcja wiaduktów została poddana remontowi – już wtedy nosiła znamiona zbyt intensywnego użytkowania i postępującej degradacji. Remont przywrócił jej funkcjonalność, jednak pozostawione inne elementy przez następne lata ulegały degradacji.

Zewnętrznie nawierzchnie jezdni jak i spód konstrukcji wizualnie są w dobrym stanie, jednak po odkuciu zewnętrznych warstw betonu na podporach, uwidaczniają się mocno skorodowane i uszkodzone zębem czasu elementy – opisuje Okoński. W związku z zaistniałą sytuacją, drogowcy natychmiastowo wprowadzają zwężenia na obu jezdniach wiaduktów w celu ograniczenia obciążeń, przenoszonych przez transport kołowy.

Pojazdy samochodowe będą poruszały się wyłącznie prawymi pasami jezdni (od strony chodników), w obu kierunkach. Wprowadzone zostaną zwężenia i ograniczenia prędkości – podaje rzecznik. I przestrzega, że w związku ze zwężeniem będą tworzyć się spore korki – zwłaszcza w szczytach komunikacyjnych. Utrudnienia mogą bowiem potrwać kilka miesięcy. Przez najbliższe dni drogowcy będą jednak dokładnie obserwować sytuację ruchową na tym odcinku i jeśli to będzie konieczne, wprowadzą kolejne zmiany w celu upłynnienia ruchu na tej trasie.

– Zlecona niezwłocznie ekspertyza pozwoli na lepszą analizę stanu technicznego i na zadecydowanie o dalszych losach wiaduktów, w tym opłacalności i zakresie ich remontu lub finalnie konieczności przebudowy – dodaje Okoński.

W związku z sytuacją na wiaduktach, zarząd dróg apeluje do mieszkańców o wcześniejsze zaplanowane podróży do centrum lub Fordonu drogami alternatywnymi lub skorzystanie ze znacznie szybszego transportu, jakim jest komunikacja tramwajowa.

11
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
.plEdaPrzemysławwaldekjan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Luli
Gość
Luli

No i brawo mamy paraliż Fordonu…nieudacznicy z Zdmikp góra….brawo Pan prezydent ,za takich fachowców

Mieszkaniec Fordonu
Gość
Mieszkaniec Fordonu

Bruski=Trzaskowski Brawo Ty

Mieszkaniec Fordonu
Gość
Mieszkaniec Fordonu

Bruski=Trzaskowski. Wiadukty Warszawskie jak Czajka. Brawo Ty!!!

Aaa
Gość
Aaa

A obok głupki wybudowali wiadukt tylko do tramwajów zamiast wpuścić tam ruch samochodowy

Bydgoszczanka
Gość
Bydgoszczanka

W czym Bruski zawinił? Czy w 1973 roku to on budował te wiadukty? Czy to on je zniszczył? Czy jest inna możliwość, aby uniknąć ewentualnej tragedii jaka miał np. we Włoszech? Czy jest możliwość ich naprawy, bez wprowadzenia ograniczenia ruchu? Ludzie zastanówcie się, czego Wy oczekujecie? Chcecie jeździć naprawionych mostami i ulicami? Musimy uzbroić się w cierpliwość, po to żeby było lepiej!

Gosc
Gość
Gosc

I dobrze samochodoza niech się kisi w korkach a mądry pojedzie tramwajem i może podrapać się do kierowców palcem pod okiem 😁

jan
Gość
jan

Może jeszcze jeszcze zaczniecie pisać że to wina Tuska lub Kaczyńskiego. Żeby tylko te budowane obecnie tyle wytrzymały.

waldek
Gość
waldek

12 lat temu je otwierali po 2 latach generalnego remontu. Cos szybko sie posypały. https://pomorska.pl/bydgoszcz-otworza-wiadukt-warszawski-po-dwoch-latach-remontu/ar/7011903

Przemysław
Gość
Przemysław

Masakra Fordon powinien się szybko oddzielić od Bydgoszczy wówczas takich problemów by nie było. Teraz w dobie pandemii mam jechać starym przepełnionym tramwajem (konstalem z lat 80-tych) i jeszcze jakiś „bezczelny” typ z ZDMiKP mi mówi, że jest on szybszy! Gdyby np. Kozłowicz mieszkał w Bydgoszczy i choć raz pokonałby trasę z Fordonu do Ratusza tramwajem wiedziałby jakim ten bezczelny typ z ZDMiKP jest hipokrytą. W tej sytuacji apeluję do władz miasta o natychmiastowe zwiększenie liczby kursów tramwaju nr 3 i 5 w godzinach porannych! Nie może być tak, że rano kiedy cały Fordon będzie zmuszony na jazdę tym szmelcem,… Czytaj więcej »

Eda
Gość
Eda

A moze wprowadzić zakaz dla TIRów

.pl
Gość
.pl

Nie lepiej wprowadzić ograniczenie tonażu? Niech osobówki dalej pomykają bez tworzenia korków.

Powiązane treści