Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejny etap przebudowy wiaduktu w ciągu Wojska Polskiego. W środę zmiany w ruchu na alei Jana Pawła II

Dodano: 02.02.2022 | 10:00

Na zdjęciu: Zmiana organizacji ruchu pozwoli na dalszy montaż konstrukcji przeprawy od strony Wzgórza Wolności.

Fot. ZDMiKP

W związku z kolejnym etapem przebudowy północnego wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego, w środę, 2 lutego nastąpią zmiany w organizacji ruchu na alei Jana Pawła II.

Jak informuje ZDMiKP, dziś (2 lutego) po godzinie 18:00 nastąpi przełożenie ruchu między jezdniami al. Jana Pawła II. – Auta pojadą pod zmontowaną już częścią wiaduktu w ciągu Wojska Polskiego – dodają drogowcy. Oznacza to, że ruch pod wiaduktami w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią wschodnią (w kierunku ronda Toruńskiego). Zmiana organizacji ruchu pozwoli na dalszy montaż konstrukcji przeprawy od strony Wzgórza Wolności. – W przyszłym tygodniu do Bydgoszczy zostaną przywiezione natomiast dwa duże transporty z gotowymi elementami wiaduktu – zapowiada zarząd dróg.

Trwająca od września przebudowa północnej przeprawy rozpoczęła się od rozbiórki starej konstrukcji. Obecnie trwa montaż elementów nowej przeprawy. Zmodernizowany wiadukt będzie wyposażony w chodnik, drogę dla rowerów i oświetlenie strefy wokół wiaduktu i pod nim. Ruch pojazdów na tym odcinku odbywa się bez większych zakłóceń po południowej (przebudowanej kilka lat temu) przeprawie.

Jeśli wszystkie prace będą przebiegały zgodnie z planem, północny wiadukt łączący Wyżyny i Wzgórze Wolności ma być przejezdny wiosną 2022 roku. Prace pochłoną ponad 22 mln zł. Wykonawcą robót jest firma Mostostal Kielce. Warto dodać, że od 26 stycznia, decyzją Rady Miasta, wiadukty w ciągu Wojska Polskiego noszą nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments