Więcej zieleni w bydgoskich szkołach. Odbędzie się akcja sadzenia drzew i krzewów
Dodano: 15.10.2020 | 12:03Na zdjęciu: Sadzonki trafiły m.in. do Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1.
Fot. Klaudia Karczmarek
„Dam Ci tlen, a smog zjem” – pod taką nazwą odbywa się akcja Bydgoskiego Alarmu Smogowego. Uczniowie szkół wraz z nauczycielami zasadzą ponad 2 tys. krzewów.
Pierwotnie sadzenie drzew i krzewów miało odbyć się pod koniec marca, ale plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Teraz w akcji weźmie udział Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2, dziesięć podstawówek (SP 35, SP 2, SP 4, SP 15, SP 17, SP 28, SP 38, SP 56, SP 57, SP 66), Zespoły Szkół nr 6, 7, 24, 32 i 30, licea nr 3, 4, 11 oraz plastyczne, a także technika Mechaniczne nr 1, Drzewne, Elektryczne i Gastronomiczno-Hotelarskie, Centrum Kształcenia Rolniczego oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3.
Sadzonki zostały już odebrane ze szkółki Nadleśnictwa Żołędowo i przewieziono do Myślęcinka, gdzie uczniowie z Centrum Kształcenia Rolniczego opisywali je i przygotowali przesyłki. Następnie zostały dostarczone do szkół.
Łącznie przy szkołach zostanie zasadzonych 2,3 tys. drzew i krzewów, a w przyszłym roku wiosną – 2 tys. bylin, a także pnącza i zioła. Akcji towarzyszy edukacja ekologiczna. Już teraz planowane są kolejne edycje.
- Abramczyk Polonia rozbiła Innpro ROW Rybnik. Zapis relacji na żywo - 21 czerwca 2026
- Po meczu z Rybnikiem farbowali włosy. Wspominamy mecz Polonii Bydgoszcz sprzed ponad 20 lat - 21 czerwca 2026
- Hel, Kołobrzeg i Bory Tucholskie. Wracają wakacyjne pociągi - 19 czerwca 2026
















