Bydgoszcz
0C
92% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 1 • L -1
1C
Pt
4C
Sob
5C
Nd
6C
Pon
9C
Wt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWielka siatkówka w grodzie nad Brdą. Reprezentacja Polski zagra w Łuczniczce! „Bydgoszcz kocha siatkówkę”
Rafał Bruski, Jacek Kasprzyk - konferencja w ratuszu_SF
01.02.2018 | 14:05

Wielka siatkówka w grodzie nad Brdą. Reprezentacja Polski zagra w Łuczniczce! „Bydgoszcz kocha siatkówkę”

Turniej odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 5-7 czerwca.

Na zdjęciu: Organizację imprezy potwierdzili prezydent Bydgoszczy i prezes PZPS.

Fot. Szymon Fiałkowski

Bydgoszcz będzie w czerwcu organizatorem siatkarskiej Ligi Narodów. Informacja została potwierdzona w czwartek w ratuszu.

O tym, że turniej Ligi Narodów w Bydgoszczy zostanie przeprowadzony, pisaliśmy już pod koniec stycznia.

Na czwartkowej konferencji, prezes PZPS Jacek Kasprzyk i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski potwierdzili organizację turnieju w Łuczniczce. – Siatkówka na reprezentacyjnym poziomie powraca do Bydgoszczy. Wierzę, że obejrzymy tutaj zacięte pojedynki, oczywiście zakończone zwycięstwem naszej reprezentacji – mówił prezydent Bruski, którego zapytano również o wydatki ratusza na promocję tej imprezy. – Te wydatki to kwota 400 tysięcy złotych – odpowiedział włodarz grodu nad Brdą. Podkreślił jeszcze, że postępowanie w sprawie podpisania umowy trwa.

Nadzieję na to, że w Bydgoszczy odbędzie się dobry turniej wyraził również szef polskiej siatkówki. – Cieszę się bardzo, że doszliśmy do porozumienia z władzami miasta w ramach organizacji turnieju Ligi Narodów siatkarek w Bydgoszczy – przyznał Jacek Kasprzyk. Był również bardzo zadowolony z tego, że władzom PZPS-u bardzo szybko udało się porozumieć z miastem Bydgoszcz w tej sprawie. – Bydgoszcz kocha siatkówkę i cieszy nas to, że w grodzie nad Brdą zagrają reprezentacje ze światowej czołówki – dodał prezes Kasprzyk. Zdradził też, że Bydgoszcz nie była jedynym kandydatem do organizacji tego turnieju.

Impreza w Łuczniczce odbędzie się w dniach 5-7 czerwca. Wiadomo już także, że w Bydgoszczy rywalkami Polek będą Belgijki, Argentynki i Niemki. Organizatorzy niebawem mają rozpocząć sprzedaż wejściówek na te zmagania. A i tutaj nie brakuje niespodzianek. – Wprowadzamy do sprzedaży bilety rodzinne i grupowe. Będą one w bardzo dostępnych cenach, bo zależy nam na jak najwyższej frekwencji na meczach siatkarskich w naszym kraju, zarówno w turnieju kobiecym, jak i męskim – zdradził prezes polskiej federacji. Według nieoficjalnych informacji, męskie turnieje Ligi Narodów (zastąpią Ligę Światową) odbędą się w Katowicach i Łodzi.


Powiązane treści