Bydgoszcz
11C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 9km/h SW
H 12 • L 11
15C
Pt
15C
Sob
16C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWielki Brat znowu patrzył. W centrum miasta posypały się mandaty [ZDJĘCIA]
monitoring_policja_centrum_KWPBydgoszcz (2)
08.04.2017 | 16:44

Wielki Brat znowu patrzył. W centrum miasta posypały się mandaty [ZDJĘCIA]

Policjanci przeprowadzili kolejną akcję z wykorzystaniem monitoringu.

Na zdjęciu: Policyjne kamery sprawdzały zarówno zachowanie kierowców, jak i pieszych.

Fot. KWP Bydgoszcz

W miniony czwartek policjanci z bydgoskiej „drogówki” przeprowadzili kolejną akcję z wykorzystaniem Mobilnego Centrum Monitoringu. Pod lupę wzięli przejścia dla pieszych w rejonie placu Poznańskiego oraz przy skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej z Graniczną.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Monitoring jest bezlitosny. Dokumentował wykroczenia na rondzie Toruńskim

Czterogodzinna akcja miała zweryfikować zarówno zachowanie kierowców, jak i pieszych. Niejednokrotnie na terenie miasta dochodzi bowiem do niebezpiecznych manewrów omijania czy wyprzedzania pojazdów, które ustąpiły pierwszeństwa tym ostatnim. Również piesi mają na swoim koncie bogaty katalog drogowych grzechów – choćby ignorowanie sygnalizacji świetlnej.

Efektem czwartkowych działań policjantów było nałożenie pięciu mandatów z tytułu wspomnianego nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach. Dla jednego z kierowców interwencja mundurowych zakończyła się pouczeniem. Mandat otrzymał również jeden z pieszych, który przekroczył pasy na czerwonym świetle.

W ujawnianiu wykroczeń policjantom pomagał mobilny monitoring – dzięki jego zapisom patrol zatrzymujący kierowców i pieszych bez problemu udowadniał złamanie prawa. Zdaniem funkcjonariuszy, kolejne akcje mają mieć również wymiar edukacyjny. – Oprócz przestrzegania przepisów ruchu drogowego ważne jest także wzajemne zrozumienie i poszanowanie wszystkich grup uczestników ruchu drogowego. Każdy z nas ma prawo do znajdowania się na drodze, poruszania się po niej, a przede wszystkich każdy z nas ma prawo do bycia na tej drodze bezpiecznym – twierdzi podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.


Powiązane treści