Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 1 • L -0
1C
Nd
-2C
Pon
-5C
Wt
-6C
Sr
-5C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaWielki koncert pamięci Andrzeja Zauchy w Krakowie. Organizował go Krzysztof Wolsztyński [ZDJĘCIA]
04.11.2021 | 13:38

Wielki koncert pamięci Andrzeja Zauchy w Krakowie. Organizował go Krzysztof Wolsztyński [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu:

Fot. mat. organizatora

Ewa Bem, Kayah czy Marek Piekarczyk – to część gwiazd polskiej estrady, które uczciły pamięć Andrzeja Zauchy dokładnie 30 lat po jego śmierci. Koncert galowy poświęcony twórczości artysty zorganizował w Krakowie Krzysztof Wolsztyński.

Data i miejsce organizacji wydarzenia nie były przypadkowe. Kraków był rodzinnym miastem artysty, ale też świadkiem tragedii – to tu wokalista został zamordowany 10 października 1991 roku. –   Gala zamknęła serię koncertów z okazji 30. rocznicy śmierci Andrzeja Zauchy – mówi organizator wydarzenia Krzysztof Wolsztyński.

Pomysłodawca i dyrektor Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca bicie”, organizowanego w Bydgoszczy od 2009 roku, tym razem przygotował specjalne mini tournée po Polsce. Wcześniej publiczność świetnie bawiła się przy piosenkach artysty w Świnoujściu oraz Toruniu. – Organizuję festiwal twórczości Zauchy od trzynastu lat. Graliśmy w różnych miejscach, m.in. w Sopocie czy w Sali Kongresowej w Warszawie, ale to, co się wydarzyło w Krakowie, to było coś niesamowitego. Atmosfera była nie do opisania – opisuje Wolsztyński.

Na scenie prócz wcześniej wymienionych artystów pojawili się też Renata Przemyk, Kuba Badach, Andrzej Sikorowski, Kasia Moś i Dodo Jaszczyńska. Wszystkim artystom podczas występów towarzyszył band pod kierunkiem Pawła Tomaszewskiego, który odpowiadał za nowe aranżacje utworów Zauchy, takich jak „Siódmy rok”, „Byłaś serca biciem” czy „Czarny Alibaba”.

Na koncercie pojawiło się wielu przyjaciół artysty z czasów, gdy był wokalistą zespołu Dżamble. Jestem zadowolony, że publiczność krakowska tak dopisała i razem mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Po pandemii ludzie byli chyba spragnieni tego, żeby spędzić czas razem, w tym wyjątkowym dniu, 10 października, dokładnie w 30. rocznicę śmierci Andrzeja Zauchy – mówił Wolsztyński. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Nie tylko dla publiczności było to szczególne przeżycie. Artyści przed koncertem również podkreślali, że to dla nich ogromne wyzwanie i zarazem zaszczyt. Z uznaniem wypowiadali się o twórczości wokalisty, którego część z nich miała okazję poznać osobiście. – Chciałbym powtórzyć tę imprezę, choćby dlatego, że wielu osobom nie udało się dostać biletów – zainteresowanie galą było bardzo duże. Może wrócimy za rok, bo mieszkańcy Krakowa są spragnieni takich koncertów i emocji  – zadeklarował Wolsztyński.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści