Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wielki żużel wraca do Bydgoszczy! Runda mistrzostw Europy na Sportowej 2

Dodano: 05.01.2023 | 12:38

Na zdjęciu: Wśród uczestników tegorocznego cyklu Tauron SEC jest m.in. Patryk Dudek.

Fot. Archiwum

Po dwóch latach przerwy na stadionie bydgoskiej Polonii zostanie rozegrana runda żużlowego cyklu Tauron Speedway European Championships – Indywidualnych Mistrzostw Europy.

Toruńska firma One Sport, która odpowiada za organizację cyklu, podała w czwartkowe (5 stycznia) popołudnie kalendarz tegorocznego cyklu zmagań, który podobnie, jak w latach wcześniejszych, także i w tym składać się będzie z czterech turniejów.

Pierwsza runda cyklu odbędzie się 17 czerwca (sobota) na stadionie w Częstochowie. Później żużlowcy rywalizować będą 5 sierpnia (sobota) na torze w niemieckim Gustrow, zaś zmagania na obiekcie bydgoskiej Polonii przy ul. Sportowej 2 zaplanowano na 9 września (sobota). Wielki finał cyklu w piątek, 22.09. w czeskich Pardubicach.

Przypomnijmy, że Bydgoszcz była już gospodarzem turniejów tego cyklu – po raz pierwszy w 2020 r., kiedy wszystkie rundy odbyły się w Polsce. Wówczas w grodzie nad Brdą wygrał Leon Madsen przed Mikkelem Michelsenem i Grigorijem Łagutą. W 2021 roku, także triumfował Madsen, a na podium stanęli wówczas jeszcze Piotr Pawlicki i Brytyjczyk Daniel Bewley.

W tegorocznym cyklu miejsce zapewnionych ma pięciu najlepszych zawodników ubiegłorocznego cyklu Tauron SEC. To wspomniany już Madsen, który bronić będzie tytułu mistrzowskiego, a także jego rodak Michelsen oraz trzech Polaków: Janusz Kołodziej, Dominik Kubera i Patryk Dudek. O pozostałe miejsca zawodnicy będą rywalizować podczas czterech rund kwalifikacyjnych, które odbędą się we włoskim Terenzano (25 kwietnia), łotewskim Daugavpils (29.04), niemieckim Mureck i węgierskim Debreczynie (obie 1 maja). Finał kwalifikacji – turniej SEC Challenge zaplanowano na 14.05. w Nagyhalasz na Węgrzech. Na każdą rundę przyznawana będzie także dzika karta.

ŻUŻEL – KALENDARZ CYKLU TAURON SPEEDWAY EUROPEAN CHAMPIONSHIPS 2023

I runda – 17.06.2023 r. (17:00) – Częstochowa
II runda – 5.08.2023 r. (19:00) – Gustrow / Niemcy
III runda – 9.09.2023 r. (20:00) – Bydgoszcz
IV runda – 22.09.2023 r. (19:00) – Pardubice / Czechy

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments