Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 6 • L 5
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
0C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoWielkie sprzątanie okolic Kanału Bydgoskiego już w sobotę. Przyłącz się do akcji!
Kanał_Bydgoski_LG (4)
19.06.2020 | 07:27

Wielkie sprzątanie okolic Kanału Bydgoskiego już w sobotę. Przyłącz się do akcji!

Na zdjęciu: Akcja obejmie cały odcinek Kanału Bydgoskiego.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

Pięć rad osiedli położonych nad Kanałem Bydgoskim organizuje wielkie sprzątanie jego nabrzeży. Akcja odbędzie się jutro (20 czerwca).

Rady osiedli: Miedzyń i Prądy, Osowa Góra, Okole, Wilczak-Jary i Flisy wspólnie postanowiły zadbać o porządek na niemal całym odcinku Kanału, znajdującym się w granicach administracyjnych Bydgoszczy i liczącym ponad 6 kilometrów. Jak informują organizatorzy, akcja sprzątania obejmie nie tylko nabrzeże Kanału, ale również jego otulinę.

– Zapraszamy mieszkańców do włączenia się i pomocy przy uporządkowaniu miejsca, które jest bez wątpienia jedną z wizytówek naszego miasta – zachęcają organizatorzy. Oficjalne rozpoczęcie akcji odbędzie się w sobotę, 20 czerwca o godzinie 11.00, przy kortach tenisowych TKKF Świt, (Nakielska 70). Chętni do sprzątania mieszkańcy Flisów, Miedzynia, Prądów i Osowej Góry spotykają się już o godzinie 10:00 w trzech lokalizacjach:

  • Spacerowa/Janowiecka (przy kładce) – Prądy, Osowa Góra
  • Spacerowa/Plażowa – Miedzyń
  • Park Nad Kanałem Bydgoskim – Flisy

Organizatorzy zapewniają rękawiczki ochronne i worki na śmieci. – Zachowujemy wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego – podają. Poza radami osiedli, akcję wspierają Stowarzyszenie i Osiedle Górzyskowo, Ekopatrol Białe Błota i Fundacja Zielone Jutro, a także Czysta Bydgoszcz i Pronatura. Po zakończeniu sprzątania przewidziane są upominki i poczęstunek przy kortach TKKF Swit.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści