Bydgoszcz
-7C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 1km/h WSW
H -7 • L -7
3C
Sr
3C
Czw
5C
Pt
6C
Sob
7C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWielkie wyzwanie na Brdzie. Ponad pół tysiąca uczestników tegorocznej Wody Bydgoskiej!
11.08.2019 | 11:57

Wielkie wyzwanie na Brdzie. Ponad pół tysiąca uczestników tegorocznej Wody Bydgoskiej!

Zawody odbywają się rokrocznie już od 2014 roku.

Na zdjęciu: W tegorocznej odsłonie Wody Bydgoskiej na starcie pojawi się ponad 500 osób.

Fot. Stanisław Gazda

Ponad pięciuset uczestników weźmie udział w najbliższy czwartek w zawodach pływackich Woda Bydgoska. Wyjątkowa impreza w centrum miasta odbędzie się już po raz szósty.

Po raz kolejny organizatorzy zaproponowali uczestnikom rywalizacji w Brdzie trzy dystanse indywidualne – 650, 1600 oraz 2800 metrów. Na najdłuższym z nich do rywalizacji przystąpi blisko stu śmiałków. Około 160 zawodników będzie zmagało się z nurtem rzeki na dystansie mili, natomiast na najkrótszym odcinku na starcie stanie ponad 200 osób. Ale to nie koniec, bo w tym roku rozegrana zostanie rywalizacja sztafet – na dystansie 4 x 200 metrów zobaczymy dwanaście ekip. 50 osób zapisało się natomiast na rywalizację swimrun, która jest – jak sama nazwa wskazuje – rywalizacją w duathlonie łączącą pływanie oraz bieg. Na listach startowych ponownie zobaczymy pływaków z całego kraju.

Zobacz również:

Moc atrakcji przy nowym kompleksie Astorii. Kąpielisko z plażami, boiskami i parkiem linowym

Start i meta zawodów, jak i cała strefa imprezy tradycyjnie będzie mieściła się na Wyspie Młyńskiej. Na dystansie 650 metrów zawodnicy nie opuszczą jej okolic – będą płynęli w kierunku mostów Solidarności oraz śluzy miejskiej i z powrotem. Uczestnicy rywalizacji na 1600 metrów dopłyną do Rybiego Rynku, a najdłuższego dystansu – aż do okolic hali Immobile Łuczniczka.

Woda Bydgoska rozgrywana jest od 2014 roku. Rokrocznie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem środowiska pływackiego – zarówno zawodowców, jak i amatorów. Wskutek znaczącej poprawy czystości Brdy zawody mogą odbywać się w dużej mierze na obszarze Śródmieścia.

Pakiety startowe zawodnicy będą mogli odbierać w dniu zawodów (czwartek, 15 sierpnia) od godziny 8:45. W zestawie znajdzie się czepek, czujnik pomiarowy oraz opaska uprawniająca do wstępu do strefy finiszu, jak również gadżety, w tym okolicznościowa koszulka. Start do rywalizacji swimrun zaplanowano na 9:30. Dlatego też organizatorzy apelują do zawodników na pozostałych dystansach o zgłaszanie się do biura zawodów właśnie po tej godzinie. Pakiety wydawane będą do godziny 15:45. – Do odbioru pakietu startowego dla znajomego lub członka rodziny wystarczy okazanie dowodu osobistego osoby, której pakiet chcemy odebrać. W dniu zawodów nie będzie można jednak dopisać się do listy startowej, zmienić danych zawodnika ani przenieść się na inny dystans – przypomina Tomasz Dobrowolski, koordynator zawodów.

W trakcie Wody Bydgoskiej będzie możliwość zapisania się również na inną, zimniejszą odsłonę rywalizacji w Brdzie. Od ubiegłego roku w naszym mieście rozgrywane są także zawody w zimowym pływaniu – Ice Swimming Bydgoszcz Festival. Tegoroczna odsłona zmagań została zaplanowana na sobotę, 30 listopada. Na chętnych organizatorzy będą czekali w specjalnym namiocie ustawionym na Wyspie Młyńskiej, zapisy odbywają się również online pod adresem www.iceswimming.pl.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści