Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
67% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H 9 • L 6
10C
Pt
10C
Sob
13C
Nd
12C
Pon
6C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportGorące zaproszenie na zimowe pływanie. 30 listopada druga edycja Ice Swimming Bydgoszcz Festival [ZAPISY]
ice_swimming_bydgoszcz_festival_bednarek_bakuniak_konopacki_WRaatz
09.04.2019 | 12:56

Gorące zaproszenie na zimowe pływanie. 30 listopada druga edycja Ice Swimming Bydgoszcz Festival [ZAPISY]

Na zdjęciu: Podium koronnego dystansu 1000 metrów podczas Ice Swimming Bydgoszcz Festival (od lewej): Aleksandra Bednarek, Hanna Bakuniak (zwyciężczyni) oraz Piotr Konopacki.

Fot. Wojciech Raatz / mat. prasowe

Choć wiosna nie zdążyła się na dobre jeszcze rozgościć, to organizatorzy kolejnej edycji zawodów pływackich w zimnej wodzie na Brdzie – Ice Swimming Bydgoszcz Festival już zapraszają na jesienne zawody. Na śmiałków czekają nowości.

Nowościami będą przede wszystkim nowe dystanse – w ubiegłym roku można było przystąpić do rywalizacji na 100, 450 i 1000 metrów. W tym roku będzie toczyła się ona także na dystansie 250 metrów. – To nasza reakcja na sugestie zawodników, którzy w ubiegłym roku mierzyli się przede wszystkim z dystansem sprinterskim i chcieliby w tym roku spróbować dłuższego pływania w wersji ice swimming – komentują organizatorzy. Kolejne novum to rywalizacja sztafet w formule 4 x 100 metrów. – Zespoły mogą składać się wyłącznie z kobiet lub mężczyzn, dopuszczamy także drużyny mieszane – wyjaśnia Kamil Błaszkiewicz, współorganizator Ice Swimming Bydgoszcz Festival.

Zawody ponownie odbędą się na urokliwym odcinku Brdy w rejonie Wyspy Młyńskiej. Sama wyspa będzie z kolei miejscem, gdzie powstanie miasteczko zawodów – strefa startowa, gastronomiczna oraz regeneracyjna – na uczestników po wysiłku będą czekały: balia z ciepłą wodą oraz sauna. Przewidziane są także dodatkowe atrakcje dla widzów i rodzin uczestników. – O nich poinformujemy w późniejszym terminie – dodaje Błaszkiewicz.

Zobacz również:

Hanna Bakuniak trzecią zimową pływaczką świata. Grad medali Polaków w Murmańsku

Od minionego piątku, 5 kwietnia organizatorzy rozpoczęli zapisy zarówno do konkurencji indywidualnych, jak i wspomnianych sztafet. Formularz zgłoszeniowy wraz z regulaminem dla dystansów 100, 250, 450 i 1000 metrów dostępny jest na stronie www.iceswimming.pl, natomiast dla sztafet 4 x 100 metrów – na www.sztafeta.iceswimming.pl. Indywidualnie na najkrótszym dystansie będzie można wystartować zarówno w piance, jak i bez niej. Na dłuższych obowiązuje już wyłącznie strój „letni” (opisany szczegółowo w regulaminie).

W ciągu kilku dni na listach startowych pojawiło się już blisko 100 osób. – W ubiegłym roku wyzwanie zimnej Brdy podjęło 150 uczestników z całej Polski, w tym roku liczymy na przekroczenie bariery dwustu zawodników, mamy również sygnały, że na starcie pojawią się zawodnicy zagraniczni – podkreślają pomysłodawcy Ice Swimming Bydgoszcz Festival.

Tegoroczna edycja ISBF odbędzie się 30 listopada. Imprezę wspiera miasto Bydgoszcz oraz platforma Aktywna Bydgoszcz. Patronat medialny objął portal MetropoliaBydgoska.PL oraz Radio ESKA.

Zawody w Bydgoszczy są jedynymi w Polsce w zimowej odmianie pływania, które odbywają się na rzece. Ambasadorką imprezy jest Hanna Bakuniak, bydgoszczanka, która w marcu w Murmańsku sięgnęła po brązowy medal mistrzostw świata na dystansie 1 kilometra.


Kontakt z organizatorami

Facebook – https://www.facebook.com/IceSwimmingBydgoszczFestival
Wydarzenie na FB – https://www.facebook.com/events/2263062443967734
mail – kontakt@iceswimming.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści