Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wiemy, kiedy zostaną otwarte kolejne dwa parkingi Park & Ride w Bydgoszczy

Dodano: 14.11.2022 | 12:41

Na zdjęciu: We wtorek zostanie otwarty między innymi parking przy rondzie Kujawskim.

Fot. Szymon Fiałkowski

Już we wtorek, 15 listopada zostaną otwarte dwa kolejne parkingi Park & Ride w Bydgoszczy. Oznacza to, że funkcjonować będzie już ponad połowa systemu.

Parking przy rondzie Kujawskim został wybudowany w pasie dzielącym jezdnie ulicy Kujawskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji Orlen. Może być wykorzystywany szczególnie przez kierowców jadących z rejonów Brzozy, Nowej Wsi Wielkiej, Łabiszyna, Inowrocławia oraz z drogi krajowej nr 10 (Solec Kujawski, Toruń, autostrada A1). Zapewnia 140 miejsc parkingowych.

Parking Las Gdański został zlokalizowany przy skrzyżowaniu Gdańska – Rekreacyjna. Może być wykorzystywany szczególnie przez kierowców jadących z rejonu gmin Osielsko i Dobrcz, z Pruszcza, Świecia czy z trasy S5.

W październiku rozpoczął funkcjonowanie parking przy węźle Zachodnim. Na razie jednak nie można powiedzieć, aby cieszył się on dużym zainteresowaniem – przez większość czasu świeci pustkami, a zauważyć można na nim jedynie pojedyncze zaparkowane samochody.

Docelowo otwartych będzie pięć parkingów – na uruchomienie czekają jeszcze te na Przylesiu i na Grudziądzkiej, gdzie na razie działa tylko część funkcjonująca jako Strefa Płatnego Parkowania. Na razie dokładny termin udostępnienia tych dwóch parkingów nie jest jeszcze znany. Jak mówią drogowcy, ma się to stać „niebawem”.

– Na wlotach do miasta i w obrębie parkingów zamontowane zostały specjalne tablice naprowadzające na parkingi oraz informujące kierowców, o dostępnych miejscach do zaparkowania pojazdu – mówi rzecznik ZDMiKP Tomasz Okoński.

Koszt postoju na Park & Ride w Bydgoszczy jest uzależniony nie tylko od czasu korzystania, ale także od liczby pasażerów, którzy także mogą korzystać z przejazdów komunikacją miejską. Warunkiem jest jednak wspólna podróż jednym pojazdem. Dla przykładu: 1 godzina parkowania przy jednej lub dwóch osobach korzystających później z komunikacji miejskiej to 6 zł, natomiast 9 godzin – 12 zł. [SPRAWDŹ CENY NA PARKING PARK & RIDE W BYDGOSZCZY]

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments