Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 7 • L 4
1C
Nd
1C
Pon
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaWiemy, kto pokieruje pracami bydgoskiego Muzeum Okręgowego. Przynajmniej na razie
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego - Bydgoszcz - Dworcowa - SF
02.01.2020 | 12:35

Wiemy, kto pokieruje pracami bydgoskiego Muzeum Okręgowego. Przynajmniej na razie

Pierwszy konkurs na stanowisko dyrektora muzeum nie przyniósł rozstrzygnięcia. Urzędnicy zapowiadają jego powtórzenie.

Na zdjęciu: Budynek Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego przy ulicy Gdańskiej przechodzi obecnie gruntowny remont.

Fot. Szymon Fiałkowski

Kinga Długosz pełni od środy obowiązki dyrektora Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Na to stanowisko została oddelegowana przez prezydenta Rafała Bruskiego do czasu wyłonienia w konkursie nowego szefa placówki.

Taki ruch bydgoski ratusz zapowiadał już wcześniej. A konkretnie – pod koniec pierwszej połowy grudnia, gdy okazało się, że konkurs mający wyłonić nowego dyrektora muzeum nie przyniósł rezultatu. Żaden z sześciorga kandydatów (Damian Burzyński, Katarzyna Gębarowska, Wacław Kuczma, Magdalena Suchorska, Tomasz Sypniewski i Marcin Zdanowski) nie uzyskał bowiem wymaganej bezwzględnej większości głosów komisji, w której zasiadali między innymi: wiceprezydent Iwona Waszkiewicz, prof. Dariusz Markowski, prof. Jacek Woźny czy dyrektor Bydgoskiego Biura Kultury Magdalena Zdończyk.

Umowa dotychczasowego dyrektora Muzeum Okręgowego Michała Woźniaka wygasła z końcem 2019 roku. Pierwotnie planowano przedłużyć ją o rok, aby dotychczasowy szef muzeum mógł dokończyć remont budynku przy ulicy Gdańskiej. Nie zadecydowano się ostatecznie na ten ruch, gdyż pojawiły się opinie prawne, które takie rozwiązanie uniemożliwiły. I dlatego w październiku ogłoszono wspomniany konkurs.

Kinga Długosz na co dzień zajmuje stanowisko zastępczyni dyrektora ds. administracyjno-ekonomicznych. Obowiązki dyrektora będzie pełniła do momentu wyłonienia dyrektora w kolejnym, zapowiedzianym już przez urząd miasta, konkursie. Ma to nastąpić najpóźniej do końca czerwca.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści