Bydgoszcz
12C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 12 • L 11
13C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
9C
Czw
10C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeWiemy, kto wyremontuje Bydgoską. Wykonawcę udało się znaleźć za trzecim razem
Stary Fordon z lotu ptaka_SG (4)
25.10.2018 | 10:51

Wiemy, kto wyremontuje Bydgoską. Wykonawcę udało się znaleźć za trzecim razem

Na zdjęciu: Remont Bydgoskiej to pierwszy etap zapowiadanej od lat rewitalizacji Starego Fordonu.

Fot. Stanisław Gazda

Dopiero za trzecim razem Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wyłonił firmę, która wykona remont ulicy Bydgoskiej w Starym Fordonie. Do poprzednich przetargów nie zgłosił się żaden chętny.

Oczekiwana przebudowa najważniejszego traktu w Starym Fordonie (która obejmuje również prace na fragmentach ulic: Mącznej, Rakowej, Góralskiej, Przy Bóżnicy, Rynek i Piekary) to pierwszy etap rewitalizacji tej części miasta. Miał on ruszyć znacznie wcześniej – drogowcy zapowiadali, że nastąpi to w czerwcu. Jak wyjaśniał dyrektor ZDMiKP Jacek Witkowski, największy wpływ na opóźnienie miały problemy z firmą Pas Projekt – autorem projektu przebudowy Bydgoskiej.


CZYTAJ WIĘCEJ O REWITALIZACJI STAREGO FORDONU [TERMINY, HARMONOGRAM]


Na lipcowym spotkaniu z członkami Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu Witkowski wraz z zastępcą prezydenta Mirosławem Kozłowiczem obiecali, że przetarg dotyczący Bydgoskiej ruszy z początkiem sierpnia. Tak też się stało – 3 sierpnia ZDMiKP rozpoczął postępowanie, lecz zostało ono unieważnione, gdyż nie zgłosiła się do niego żadna firma. Zaraz po fiasku pierwszego przetargu z ratusza popłynęła wieść, że drogowcy szybko ogłoszą drugi przetarg – w dniu otwarcia ofert okazało się, że ponownie nie udało się go rozstrzygnąć.

25 września podjęto trzecią próbę znalezienia wykonawcy prac w Starym Fordonie. Tym razem skuteczną – 10 października dowiedzieliśmy się, że chęć podjęcia się zadania zadeklarowała firma Strabag. Wyceniła ona jednak swoje prace o ponad trzy miliony złotych więcej, niż zakładał zarząd dróg. Mając na względzie rosnące koszty materiałów i płac, miasto zdecydowało się dołożyć brakujące środki. 22 października ZDMiKP poinformował o wybraniu Strabagu na wykonawcę zadania.

Po zakończeniu remontu Bydgoska zyska nawierzchnię asfaltową oraz nowe oświetlenie. Na ulicy powstaną progi wyspowe (za ulicą Przy Bożnicy i przed Rynkiem), a skrzyżowanie z Mączną i Rakową będzie wyniesione. Elementy kostki kamiennej pojawią się w zatokach parkingowych oraz w kanaliku przykrawężnikowym. Pozostałe uliczki zostaną wyłożone kostką kamienną. Chodniki zostaną wyłożone dużymi płytami betonowymi. Prace mają zacząć się w przyszłym roku.


Powiązane treści