Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 6 • L 5
9C
Sob
11C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePrzetarg na remont Bydgoskiej unieważniony. Nie złożono żadnej oferty
21.08.2018 | 11:53

Przetarg na remont Bydgoskiej unieważniony. Nie złożono żadnej oferty

Złe informacje dotyczące rewitalizacji Starego Fordonu.

Na zdjęciu: Ulica Bydgoska czeka na remont od kilku lat.

Fot. BB

Złe informacje z ZDMiKP. Do przetargu na wykonanie remontu ulicy Bydgoskiej w Starym Fordonie nie zgłosiła się żadna firma.

Przetarg na wykonanie przebudowy Bydgoskiej wraz z fragmentami okolicznych uliczek – Mącznej, Rakowej, Góralskiej, Przy Bóżnicy, Rynek i Piekary – miał zacząć się jeszcze przed wakacjami. W wyniku problemów z wykonawcą projektu budowlanego ogłoszono go dopiero 3 sierpnia.


CZYTAJ WIĘCEJ: Wystartował przetarg na remont ulicy Bydgoskiej


Dziś (21 sierpnia) ZDMiKP poinformował, że przetarg został unieważniony – nie złożono bowiem żadnej oferty. Oznacza to, że mieszkańcy Starego Fordonu będą musieli poczekać na zapowiadany na wrzesień start remontu. Zarząd dróg musi rozpisać ponowny przetarg, co może opóźnić procedurę o kilka tygodni.

Po zakończeniu remontu Bydgoska zyska nawierzchnię asfaltową oraz nowe oświetlenie. Na ulicy powstaną progi wyspowe (za ulicą Przy Bożnicy i przed Rynkiem), a skrzyżowanie z Mączną i Rakową będzie wyniesione. Elementy kostki kamiennej pojawią się w zatokach parkingowych oraz w kanaliku przykrawężnikowym. Pozostałe uliczki zostaną wyłożone kostką kamienną. Chodniki zostaną wyłożone dużymi płytami betonowymi, co jest zgodne z oczekiwaniami środowisk zajmujących się bezpieczeństwem pieszych.

Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się przygotowania do realizacji kolejnych remontów ulic w Starym Fordonie. Na przełomie listopada i grudnia zarząd dróg ma ogłosić przetarg na remont ulic Nad Wisłą, Promenada, Zakładowej, Rybaki i Frycza-Modrzewskiego. Początek prac nad drugim etapem rewitalizacji, wedle obietnic Mirosława Kozłowicza, datuje się na kwiecień przyszłego roku, a ich zakończenie – na jesień 2020 roku.

CZYTAJ WIĘCEJ: Władze miasta podają konkretny harmonogram rewitalizacji Starego Fordonu


Powiązane treści