Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wieści z S5: Na kolejnych odcinkach pojedziemy dwiema jezdniami

Dodano: 01.09.2022 | 08:34

Na zdjęciu: S5/zdj. ilustracyjne

Fot. GDDKiA

Kolejne dobre wieści ze zmierzającej wreszcie do finału budowy drogi ekspresowej S5. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała, że na kolejnych odcinkach trasy między Bydgoszczą a Świeciem udostępniono do ruchu jezdnie w pełnym przekroju 2×2.

Pod koniec sierpnia udostępniono kierowcom pełną szerokość drogi (dwie jezdnie, po dwa pasy ruchu) na całym odcinku Nowe Marzy – Dworzysko (węzeł Świecie Południe). Na tym odcinku nadal jednak obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h – wciąż trwają bowiem prace wykończeniowe. Docelowa organizacja ruchu – a więc i zdjęcie ograniczenia prędkości – ma być wdrażania stopniowo we wrześniu i październiku.

31 sierpnia GDDKiA przekazała kolejne dobre wieści. – Na odcinku Dworzysko – Gruczno oraz w Trzeciewcu udostępniliśmy do ruchu kolejne fragmenty drogi w pełnym przekroju 2×2. To łącznie około 3,5 kilometra drogi – informuje dyrekcja. Na tym odcinku również obowiązuje ograniczenie prędkości, które podobnie jak na fragmencie od Świecia Południe do Nowych Marz zostanie zniesione po wykonaniu wszystkich niezbędnych prac.

Dobra informacja nadeszła także z gotowego od kilku miesięcy odcinka Białe Błota – Szubin, na którym można było jechać jedynie 80 km/h. Po wykonaniu całego węzła Rynarzewo i pracach wykończeniowych, wraz z końcem sierpnia na 10-kilometrowym odcinku wprowadzono stałą organizację ruchu. Oznacza to, że z Bydgoszczy do Poznania możemy już jechać z prędkością 120 km/h.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: „Dziwne” oznakowanie węzła Bydgoszcz Północ. Czy GDDKiA wprowadzi zmiany?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments