Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wietnam – czy warto zwiedzić?

Dodano: 31.10.2023 | 13:16

Na zdjęciu: Wietnam to jedno z najbardziej niedocenianych pod kątem turystycznym państw w Azji.

Fot. freepik.com

Wietnam to jedno z najbardziej niedocenianych pod kątem turystycznym państw w Azji. Polakom kojarzy się ono głównie z brutalną wojną, która toczyła się na jego terenach w latach 1955-1975. Jest to jednak fascynujący kraj z bogatą tradycją i kulturą. Dlaczego warto go odwiedzić? O czym warto wiedzieć przed wyjazdem? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu!

Dlaczego warto odwiedzić Wietnam?

Można wymienić naprawdę dużo powodów, dla których warto odwiedzić Wietnam. Pierwszym z nich jest fascynująca przyroda. W Sa Pa na turystów czekają wysokie wzgórza i położone na nich wyjątkowe tarasy ryżowe. Jest również możliwość zdobycia największego szczytu Wietnamu, czyli Fansipan. Fani wodnych rozrywek mogą natomiast udać się do zatoki Ha Long, gdzie czekają na nich tysiące różnorodnych wysp.

Wietnam to również znakomite miejsce dla miłośników dziedzictwa historycznego. Rajem dla nich będzie z całą pewnością stolica Hanoi. Obowiązkowym punktem wycieczki jest również kompleks świątyń w My Son, a także inne świątynie rozsiane po całym kraju. Dobrym pomysłem na zwiedzanie Wietnamu pod kątem historycznym jest odwiedzenie miejsc związanych z wojną.

Kolejnym powodem, dla którego warto odwiedzić ten kraj, jest przepyszna kuchnia. Jednym z lokalnych przysmaków, których warto spróbować, jest zupa pho. Jest to danie przypominające rosół z kurczakiem lub wołowiną. Znajdziemy tam również szeroki wybór owoców morza oraz dań opartych na ryżu. Bogactwo potraw sprawi, że na pewno nie wyjedziemy stamtąd głodni.

Czy do Wietnamu potrzebna jest wiza?

Zanim jednak wybierzesz się do tego pięknego kraju, musisz wiedzieć, że obywatele Polski są zobowiązani do posiadania wizy do Wietnamu. Bez tego dokumentu wjazd na jego teren nie jest możliwy. Wietnam to państwo bardzo restrykcyjne i tylko kilka państw na świecie ma możliwość korzystania z przywileju ruchu bezwizowego. Jak więc móc skutecznie wjechać do Wietnamu?

Jest to prostsze, niż może się wydawać. Potrzebujesz jedynie e-wizy, ważnego paszportu oraz biletu lotniczego. Wspomnianą wizę można bez problemu wyrobić przez Internet. Funkcjonuje ona w dwóch wersjach: 30-dniowej oraz 90-dniowej. Może ona również funkcjonować jako dokument jednokrotnego i wielokrotnego wjazdu. Za tę drugą opcję trzeba oczywiście dodatkowo zapłacić.

Wyrobienie e-wizy jest niezwykle proste. Na początek upewnij się, czy Twój paszport jest ważny jeszcze przez 6 miesięcy i posiada dwie puste strony. Następnie wykonaj zdjęcie paszportu oraz przygotuj zdjęcie paszportowe. Opłaty dokonuje się za pomocą karty płatniczej. Podczas wpisywania danych trzeba upewnić się, czy na pewno wpisało się wszystko dobrze. I to wszystko, wiza gotowa do użycia!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments