Bydgoszcz
13C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 14 • L 12
27C
Pt
28C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
28C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoWieża ciśnień będzie otwarta dłużej. Na razie pilotażowo
26.08.2019 | 11:28

Wieża ciśnień będzie otwarta dłużej. Na razie pilotażowo

Na zdjęciu: Otwarcie tarasu na wieży ciśnień nastąpiło 30 października 2012 roku.

Fot. Szymon Fiałkowski

Najciekawszy punkt widokowy w Bydgoszczy będzie czynny dłużej. Ratusz przychylił się do wniosku radnego Pawła Bokieja, by wejście na taras Wieży Ciśnień na Szwederowie było czynne w soboty także wieczorami. Na razie zmiana ma charakter pilotażowy.

Obecnie taras widokowy Wieży Ciśnień jest czynny w dni powszednie do godziny 16:00 (kasa jest jednak otwarta do godziny 15:00), a w weekendy – do 17:00. Mieszkańcy za pośrednictwem mediów społecznościowych wielokrotnie zauważali, że czas jego otwarcia jest niezbyt dostosowany do oczekiwań turystów i samych bydgoszczan. Zobaczenie nocnego widoku na miasto z obiektu przy ulicy Filareckiej jest w zasadzie niemożliwe.

Negatywne opinie na temat godzin dostępności wieży zwróciły też uwagę radnego Pawła Bokieja. Na początku sierpnia skierował on interpelacje do władz miasta, prosząc o wydłużenie czasu otwarcia obiektu. – W obecnym trybie pracy nie jest wykorzystywany w pełni jej potencjał – zauważył radny. I przedstawił swoją propozycję, by wieża choć w jeden dzień była otwierana później, ale za to była zamykana na przykład o 22:00. – Taka zmiana pozwalałaby na wieczorne korzystanie z tarasu widokowego i podziwianie pięknie oświetlonej panoramy Bydgoszczy, co stanowiłoby dodatkową atrakcję tego miejsca – podkreślił Bokiej.

Co na to ratusz? Ku zdziwieniu nawet samego radnego, Rafał Bruski przychylił się do jego propozycji. Na początku odpowiedzi na wniosek Bokieja prezydent dodał jednak, że podległe MWiK Muzeum Wodociągów (zarządca Wieży Ciśnień) nie odnotowało jednak żadnych sugestii odnośnie godzin otwarcia tarasu widokowego. Miasto zamierza jednak, począwszy od 1 września, wydłużyć godziny otwarcia obiektu w soboty. – Wieża Ciśnień będzie czynna do godziny 20:00 – odpowiedział Bruski. Na razie zmiana ma mieć charakter pilotażowy – okres próbny potrwa do końca listopada.

Rozwiązanie to spółka (MWiK – przyp. red.) wprowadza na określony czas, deklarując jednocześnie, że w przypadku dużego zainteresowania bydgoszczan zwiedzaniem Wieży Ciśnień w tych właśnie godzinach, rozważy możliwość wprowadzenia nowego czasu funkcjonowania tego obiektu Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy na stałe – deklaruje prezydent Bydgoszczy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści