Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Włamał się do mieszkania i żądał pieniędzy. Kobietom groził nożem

Dodano: 12.06.2023 | 08:31

Na zdjęciu: 17-latek wpadł w ręce kryminalnych krótko po zdarzeniu, a decyzją sądu spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące.

Fot. KMP Grudziądz

Nawet trzy lata za kratkami – taka kara grozi 17-latkowi, który w minionym tygodniu wtargnął do jednego z domów w Grudziądzu. Po dokonanym rozboju, kryminalni zatrzymali napastnika w jego mieszkaniu.

Do zdarzenia – jak relacjonują mundurowi z grudziądzkiej komendy – doszło w minioną środę (7 czerwca). Do dyżurnego wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu, które miało miejsce w jednym z mieszkań w północnej części miasta. – Ubrany w dres oraz kominiarkę 17-latek zagroził nożem dwóm obecnym w domu kobietom i zażądał wydania pieniędzy – mówi mł. asp. Łukasz Kowalczyk z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu.


CZYTAJ WIĘCEJ: Tragiczny finał poszukiwań. Z Wisły wyłowiono ciało 14-latka


Okazało się jednak, że napastnik swojego celu nie osiągnął. – Kobiety oświadczyło, że nie mają pieniędzy, a napastnik uciekł – dodaje rzecznik grudziądzkich policjantów.

Kryminalni z miejscowej komendy szybko udali się na miejsce zdarzenia, po czym w toku przeprowadzonych czynności ustalili personalia napastnika, którego zatrzymali w jego miejscu zamieszkania.

Siedemnastolatkowi już postawiono zarzuty, za które grozi mu nie mniejsza kara niż trzy lata pozbawienia wolności. Decyzją sądu, zatrzymany spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments