Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h ESE
H 22 • L 17
29C
Nd
27C
Pon
27C
Wt
24C
Sr
24C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeWniosek złożony. Hermetyzacja zakładu Remondisu czeka na decyzję środowiskową
remondis bydgoszcz
30.07.2020 | 10:22

Wniosek złożony. Hermetyzacja zakładu Remondisu czeka na decyzję środowiskową

Na zdjęciu: Wizualizacja hermetyzacji instalacji do zagospodarowania odpadów przy ulicy Inwalidów 45.

Fot. Remondis Bydgoszcz

Remondis złożył wniosek do Urzędu Miasta Bydgoszczy o wydanie decyzji środowiskowej dla hermetyzacji instalacji do zagospodarowania odpadów przy ulicy Inwalidów. Inwestycja jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców Siernieczka w związku z występującym problemem uciążliwych zapachów.

Pod koniec czerwca przedsiębiorstwo poinformowało, że zakończyło prace nad koncepcją modernizacji i hermetyzacji instalacji do zagospodarowania odpadów. W pierwszej kolejności zhermetyzowana zostanie kompostowania – główne źródło zgłaszanego przez mieszkańców problemu uciążliwych zapachów. Następnie modernizacja obejmie stację segregacji. Dzięki temu rozładunek, przeładunek i załadunek odpadów odbywać się będą w zamkniętej hali wyposażonej w biofiltry oczyszczające powietrze, co wyeliminuje uciążliwości zapachowe poza terenem zakładu. Zgodnie z postulatem mieszkańców, wszystkie bramy obiektu zostały zaprojektowane tak, aby żadna nie była zlokalizowana bezpośrednio od strony osiedla mieszkaniowego. Przebudowa ma kosztować blisko 30 milionów złotych.

Zgodnie z zapowiedzią, w lipcu Remondis złożył wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. By przyspieszyć prace nad inwestycją, złożono go wraz z raportem o oddziaływaniu na środowisko. – Chcemy jak najszybciej przejść etap formalno-prawny i rozpocząć budowę. Liczymy, że stanie się to na przełomie 2020 i 2021 roku. Pozytywne efekty mieszkańcy odczują już po kilku miesiącach od wbicia pierwszej łopaty – mówi Leszek Pieszczek, Członek Zarządu Remondis Bydgoszcz. I dodaje, że spółka wdraża równolegle doraźne rozwiązania.


CZYTAJ TAKŻE: Brutalne napady na Siernieczku. „Bili i kopali ofiary po całym ciele”


Mamy jednak świadomość, że do czasu hermetyzacji problem zapachów może występować okresowo w związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, za co mieszkańców przepraszamy. Po modernizacji, bydgoska instalacja będzie jedną z najnowocześniejszych w kraju i nieuciążliwą dla otoczenia – zapewnia Pieszczek. Warto dodać, że ostateczny kształt inwestycji jest przedmiotem prac Rady Społecznej, w której skład wchodzą m.in. przedstawiciele osiedla Siernieczek.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści