Wniosek złożony. Hermetyzacja zakładu Remondisu czeka na decyzję środowiskową
Dodano: 30.07.2020 | 10:22Na zdjęciu: Wizualizacja hermetyzacji instalacji do zagospodarowania odpadów przy ulicy Inwalidów 45.
Fot. Remondis Bydgoszcz
Remondis złożył wniosek do Urzędu Miasta Bydgoszczy o wydanie decyzji środowiskowej dla hermetyzacji instalacji do zagospodarowania odpadów przy ulicy Inwalidów. Inwestycja jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców Siernieczka w związku z występującym problemem uciążliwych zapachów.
Pod koniec czerwca przedsiębiorstwo poinformowało, że zakończyło prace nad koncepcją modernizacji i hermetyzacji instalacji do zagospodarowania odpadów. W pierwszej kolejności zhermetyzowana zostanie kompostowania – główne źródło zgłaszanego przez mieszkańców problemu uciążliwych zapachów. Następnie modernizacja obejmie stację segregacji. Dzięki temu rozładunek, przeładunek i załadunek odpadów odbywać się będą w zamkniętej hali wyposażonej w biofiltry oczyszczające powietrze, co wyeliminuje uciążliwości zapachowe poza terenem zakładu. Zgodnie z postulatem mieszkańców, wszystkie bramy obiektu zostały zaprojektowane tak, aby żadna nie była zlokalizowana bezpośrednio od strony osiedla mieszkaniowego. Przebudowa ma kosztować blisko 30 milionów złotych.
Zgodnie z zapowiedzią, w lipcu Remondis złożył wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. By przyspieszyć prace nad inwestycją, złożono go wraz z raportem o oddziaływaniu na środowisko. – Chcemy jak najszybciej przejść etap formalno-prawny i rozpocząć budowę. Liczymy, że stanie się to na przełomie 2020 i 2021 roku. Pozytywne efekty mieszkańcy odczują już po kilku miesiącach od wbicia pierwszej łopaty – mówi Leszek Pieszczek, Członek Zarządu Remondis Bydgoszcz. I dodaje, że spółka wdraża równolegle doraźne rozwiązania.
CZYTAJ TAKŻE: Brutalne napady na Siernieczku. „Bili i kopali ofiary po całym ciele”
– Mamy jednak świadomość, że do czasu hermetyzacji problem zapachów może występować okresowo w związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, za co mieszkańców przepraszamy. Po modernizacji, bydgoska instalacja będzie jedną z najnowocześniejszych w kraju i nieuciążliwą dla otoczenia – zapewnia Pieszczek. Warto dodać, że ostateczny kształt inwestycji jest przedmiotem prac Rady Społecznej, w której skład wchodzą m.in. przedstawiciele osiedla Siernieczek.
- Tragiczny początek lata nad wodami regionu. Nie żyją cztery osoby - 28 czerwca 2026
- Zatrucie czadem w Bydgoszczy. Cztery osoby w szpitalu - 28 czerwca 2026
- To jeszcze nie koniec utrudnień na ulicy Sułkowskiego! Czas na nocne zamknięcia [MAPA] - 28 czerwca 2026












![Nowa kładka dla pieszych i rowerów przy Fordońskiej. Inwestycja za 10 milionów [ZDJĘCIA] kładka na siernieczku](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2026/06/kladka-na-siernieczku-BB-2-150x150.jpg)





