[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowy radny Bydgoszczy. Wojciech Bartoszek złożył ślubowanie

Dodano: 26.01.2022 | 10:42

Na zdjęciu: Wojciech Bartoszek jest dyrektorem Muzeum Wojsk Lądowych

Fot. Muzeum Wojsk Lądowych

Wojciech Bartoszek został w środę (26 stycznia) nowym radnym Bydgoszczy. Dyrektor Muzeum Wojsk Lądowych złożył ślubowanie podczas dzisiejszej sesji.

Wojciech Bartoszek zastąpił w radzie Andrzeja Młyńskiego. Zasłużony działacz społeczny z Fordonu zmarł 17 listopada ubiegłego roku w wieku 70 lat. Zgodnie z prawem, mandat po nim powinien przejąć kandydat z fordońskiej listy Prawa i Sprawiedliwości, który w wyborach w 2018 roku uzyskał największą liczbę głosów, a nie dostał się do rady. Trzeci wynik (za Bernadetą Michałek i Andrzejem Młyńskim) uzyskał właśnie Bartoszek, który startując z ostatniego miejsca na liście zdobył 681 głosów.

Nowy radny ma 47 lat. Na co dzień – od 2018 roku – jest dyrektorem Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy. Wcześniej Wojciech Bartoszek pracował jako nauczyciel historii oraz wiedzy o społeczeństwie w Liceum Ogólnokształcącym oraz Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego, I Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy oraz Gimnazjum Klasycznym w Bydgoszczy.

W wyborach w 2018 roku do głosowania na Bartoszka zachęcał minister Łukasz Schreiber. – Rekomenduję osobę, którą znam najlepiej i do której mam pełne zaufanie. Wojciecha poznałem osiemnaście lat temu, kiedy było moim nauczycielem historii w szkole średniej u Salezjanów. Jego lekcje pełne pasji rozbudzały nasze zainteresowanie do historii. Ale już wówczas na przerwach razem z moimi przyjaciółmi toczyliśmy zażarte spory polityczne. Wojciech uczył nas szacunku do innych poglądów oraz tego by obalać argumenty przeciwnika zamiast niszczyć człowieka – pisał minister Schreiber.

Bartoszek ślubowanie złożył zdalnie, gdyż środowa sesja rady miasta Bydgoszczy odbywa się w formule online. Radni zajmują się dziś także projektami dotyczącymi ustanowienia nowych pomników przyrody, likwidacji spółdzielni Bydgoszczanka oraz ustanowieniem na terenie miasta roku 2022 – Rokiem Praw Człowieka, a roku 2023 – Rokiem Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy i Rokiem Andrzeja Szwalbego. Wysłuchają też informacji prezydenta nt. projektu ustawy o wielkoobszarowych terenach zdegradowanych.

Nowy radny Bydgoszczy. Wojciech Bartoszek złożył ślubowanie
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments