Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wojciech Sypniewski po 28 latach żegna się z funkcją wójta. „Te lata były dobrym okresem” – komentuje

Dodano: 24.04.2024 | 08:29

Na zdjęciu: Wojciech Sypniewski przegrał w drugiej turze wyborów z Januszem Jedlińskim

Fot. SF

Niedawno przeprowadzone wybory samorządowe przyniosły zmiany w Osielsku. Po 28 latach z funkcją wójta żegna się Wojciech Sypniewski. Nowym włodarzem został Janusz Jedliński.

Przypomnijmy, że pierwsza tura nie przyniosła rozstrzygnięcia. Wówczas najlepszy wynik osiągnął Janusz Jedliński zgłoszony przez komitet Koalicji Obywatelskiej (39,47 proc.). Drugie miejsce zajął Wojciech Sypniewski z komitetu Nasza Gmina Osielsko (32, 11 proc.), a trzecie Andrzej Wiekierak z komitetu Sąsiedzi Osielsko 2024 (28, 42 proc.).

Jedliński wygrywa w drugiej turze

Przed drugą turą wyborów poparcia Sypniewskiemu udzielił Wiekierak. Na niewiele się to zdało, bo podczas głosowania krzyżyk przy nazwisku Jedlińskiego postawiło 3613 osób (62,06 procent głosów). Na Sypniewskiego zagłosowało 2209 osób, co daje w przeliczeniu 37,94 procentowe poparcie.

Sypniewski komentuje

Oznacza to, że po 28 latach z funkcją wójta żegna się Wojciech Sypniewski. – Pragnę bardzo serdecznie podziękować za 28 lat Naszej wspólnej pracy dla dobra samorządu – Gminy Osielsko – przekazał za pomocą mediów społecznościowych Sypniewski. – Te lata były dobrym okresem dla Gminy, której przeobrażenie mam nadzieję większość zauważyła. Była to ciężka praca, a jednocześnie ciekawa przygoda. Poznałem wielu wspaniałych ludzi, którzy tak jak ja pracowali i pracują dla dobra Wspólnoty. Gratuluję mojemu następcy Januszowi Jedlińskiemu i życzę powodzenia w realizacji zamierzeń na rzecz Gminy Osielsko. Jeszcze raz wszystkim dziękuję, życzę zdrowia i wszelkiej pomyślności – dodał.

Kadencja samorządowa kończy się wraz z końcem kwietnia. Pierwsze posiedzenie nowej rady musi zostać zwołane między 1 a 7 maja.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jestem innego zdania....
Jestem innego zdania....
26 dni temu

Ostatnie dwie dekady urzędowania Sypniewskiego to stracony dla gminy czas. Kolesiostwo, nepotyzm, przekręty pana G., blokowiska na każdym kroku, to Sypniewski nazywa sukcesem? Jedź Pan do biednej gminy na wschodzie i udowodnij jakim jesteś doskonałym wójtem… Nie jest sztuką władać bogatą gminą….

Leonard Borowski
Leonard Borowski
26 dni temu

Człowiek, który nie odpowiada na pisma w końcu będzie miał więcej wolnego czasu…Może następca będzie lepszy dla mieszkańców ul. Przytulnej w Jarużynie?

Dariusz
Dariusz
24 dni temu

Trzeba było wiedzieć, kiedy że sceny zejść…