Bydgoszcz
9C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 9 • L 7
14C
Wt
10C
Sr
15C
Czw
12C
Pt
14C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaWojewoda Mikołaj Bogdanowicz poddany kwarantannie. Będzie pracował zdalnie
Mikołaj Bogdanowicz
08.10.2020 | 17:11

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poddany kwarantannie. Będzie pracował zdalnie

Na zdjęciu: Od czwartku Mikołaj Bogdanowicz przebywa na kwarantannie. Poinformował o tym po południu na Facebooku.

Fot. Szymon Fiałkowski

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz został objęty kwarantanną w związku z epidemią koronawirusa. O tym fakcie poinformował sam w czwartkowe popołudnie na Facebooku.

Jak wynika z informacji od Bogdanowicza, przyczyną decyzji sanepidu jest kontakt jednego z jego dzieci z osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2. Mikołaj Bogdanowicz przekazał także, że „wszelkie czynności i działania” będzie realizował w trybie zdalnym.

Przy okazji swojego wpisu, który pojawił się krótko po godzinie szesnastej na oficjalnym fanpage’u wojewody, Mikołaj Bogdanowicz zaapelował do wszystkich mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego o „odpowiedzialne traktowanie zagrożenia, jakim jest koronawirus”. „Nośny maseczki, zachowujmy dystans i dezynfekujmy ręce” – napisał Bogdanowicz.

W trakcie czwartkowej konferencji prasowej zwierzchnik wojewody – premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od soboty, 10 października cały kraj zostanie objęty tzw. żółtą strefą. Oznacza to m.in. nakaz noszenia maseczek również na otwartych przestrzeniach. Dodatkowe obostrzenia są wprowadzone w utrzymanych w niektórych powiatach i miastach strefach czerwonych. Więcej informacji na ten temat można znaleźć [TUTAJ].

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści