Bydgoszcz
18C
Przelotne opady
74% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 19 • L 18
23C
Czw
21C
Pt
24C
Sob
18C
Nd
24C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoWojskowa jednostka z siedzibą w Bydgoszczy ma nowego szefa. Odbyła się uroczystość przekazania obowiązków [ZDJĘCIA]
gen. dyw. Dariusz Ryczkowski, płk Artur Kępczyński
01.04.2021 | 16:09

Wojskowa jednostka z siedzibą w Bydgoszczy ma nowego szefa. Odbyła się uroczystość przekazania obowiązków [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Gen. Dywizji Dariusz Ryczkowski przez ostatnie dwa lata kierował Inspektoratem Wsparcia Sił Zbrojnych, które ma swoją siedzibę w Bydgoszczy. Jego obowiązki przejął od 1 kwietnia płk Artur Kępczyński.

Fot. Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy / mat. prasowy

Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych, który ma swoją siedzibę w Bydgoszczy, od dzisiaj (1 kwietnia) ma nowego szefa. 

W uroczystości, która miała miejsce dzisiaj w siedzibie inspektoratu przy ul. Dwernickiego, gen. dyw. Dariusza Ryczkowskiego, który na czele inspektoratu stał przez ostatnie dwa lata, zastąpił płk Artur Kępczyński, który czasowo będzie pełnić obowiązki szefa IWSz. Do Bydgoszczy przyjechał m.in. szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, gen. Rajmund Andrzejczak.

 

Podczas krótkiego przemówienia, gen. Andrzejczak doceniał rolę Inspektoratu. – Nie mam wątpliwości, że w siłach zbrojnych nic nie wydarzy się bez Inspektoratu Wsparcia. Każda czynność finansowa, planistyczna, infrastrukturalna musi być wcześniej przeanalizowana, zaplanowana i wykonana na czas, angażując ogromny potencjał ludzi – mówił. Gen. dyw. Ryczkowskiemu dziękował za wysoki poziom realizacji zadań na rzecz sił zbrojnych.

 

Gen. dyw. Dariusz Ryczkowski z kolei podsumował okres ostatnich dwóch lat na stanowisku szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Jak mówił, to były dwa lata intensywnej i owocnej służby oraz pracy w inspektoracie. – Nie udałoby się zrealizować wszystkich zadań nakreślonych przez szefa Sztabu Generalnego, gdyby nie zasoby ludzkie, bo inspektorat to przede wszystkim ludzie – zaznaczał. Jak podkreślał, w trakcie dwóch lat udało się zbudować fundament działalności logistycznej sił zbrojnych. – Mam świadomość, że ten fundament udało się zbudować waszą ciężką pracą – mówił.


CZYTAJ WIĘCEJ: Dowódca jednostki JFTC NATO w Bydgoszczy obejmie ważne stanowisko w amerykańskiej armii


Uroczystości odbyły się z zachowaniem ścisłych reguł reżimu sanitarnego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści