Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 10km/h W
H 14 • L 14
14C
Pt
17C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWójt Osielska apeluje do mieszkańców: Nie podrzucajcie odpadów do rowów melioracyjnych!
OSIELSKO ODPADY
03.07.2019 | 13:31

Wójt Osielska apeluje do mieszkańców: Nie podrzucajcie odpadów do rowów melioracyjnych!

Na zdjęciu: Wójt namawia mieszkańców do trzymania odpadów biologicznych w kompostownikach.

Fot. Pixabay

Wójt Gminy Osielsko Wojciech Sypniewski skierował apel do mieszkańców w sprawie wyrzucania śmieci do rowów melioracyjnych.

Apeluję do właścicieli nieruchomości na terenie gminy Osielsko o nie podrzucanie odpadów, w szczególności zielonych i ulegających biodegradacji (skoszona trawa, liście, gałązki z drzew, krzewów i żywopłotów, kwiaty, chwasty oraz odpady kuchenne, np. obierki, skorupki jaj, odpady po owocach i warzywach) do rowów melioracyjnych – czytamy w komunikacie umieszczonym na stronie internetowej gminy.

W dalszej części apelu wójt podkreśla, że odpady zielone pochodzące z terenów nieruchomości zamieszkałych należy kompostować w przydomowych kompostownikach lub zbierać w workach koloru brązowego i w terminach odbioru udostępniać przedsiębiorcy uprawnionemu do odbierania odpadów, albo dostarczać własnym transportem do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Żołędowie przy ul. Jastrzębiej 62 (tel. 52 328 26 00).

Jeżeli chodzi o odpady pochodzące z posesji niezamieszkałych (firm, sklepów, instytucji, rodzinnych ogrodów działkowych itp.) należy je kompostować lub wrzucać do worków lub pojemników uzgodnionych w umowie z przedsiębiorcą uprawnionym do odbierania odpadów i w terminach odbioru udostępniać temu przedsiębiorcy.

Przestrzeganie powyższych zasad winno się przyczynić do lepszej drożności rowów melioracyjnych oraz utrzymania porządku i wyglądu estetycznego naszej gminy – podkreśla Wojciech Sypniewski.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści