27C
28C
24C
25C
Metropolia BydgoskaREGIONSportWorek medali polskich lekkoatletów ostatniego dnia halowych mistrzostw Europy w Arenie Toruń
08.03.2021 | 06:20

Halowe Mistrzostwa Europy odbyły się w Arenie Toruń.

Na zdjęciu: Medal ostatniego dnia zmagań wywalczyła m.in. sztafeta 4x400 metrów kobiet, w składzie Natalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik, Kornelia Lesiewicz i Aleksandra Gaworska.

Dziesięć – tyle medali wywalczyli polscy lekkoatleci na zakończonych w Arenie Toruń halowych mistrzostwach Europy.

Worek z medalami dla naszej kadry już w piątek otworzyli Marcin Lewandowski, który zajął drugie miejsce w biegu na 1500 metrów oraz Michał Haratyk – także drugi w konkursie pchnięcia kulą. W sobotę, trzecie srebro dla naszej kadry wywalczyła Justyna Święty-Ersetic, którą w finale biegu na 400 m pokonała tylko znakomita w tym sezonie Holenderka Femke Bol. Ostatniego dnia zmagań, biało-czerwoni błysnęli formą.

Dwóch Polaków stanęło na najwyższym stopniu podium na 800 metrów. Wygrał Patryk Dobek (1:46,81), a drugi był Mateusz Borkowski. Na czwartej pozycji finiszował Adam Kszczot. U pań triumfowała Brytyjka Keely Hodgkinson (2:03.88), ale za nią finiszowały Joanna Jóźwik (2:04.00) i Angelika Cichocka (2:04.15). Brąz w konkursie tyczkarzy z wynikiem 5.80 m zdobył Piotr Lisek. Wygrał Szwed Armand Duplantis, który wynikiem 6.05 m poprawił rekord mistrzostw, a później bezskutecznie trzy razy atakował wysokość 6.19 m.

Trzecie miejsce zajęła także nasza żeńska sztafeta 4×400 metrów, choć Polki pobiegły bez swojej liderki Justyny Święty-Ersetic. Biało-czerwone w składzie Natalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik, Kornelia Lesiewicz i Aleksandra Gaworska w czasie 3:29.94 dobiegły do mety na trzeciej pozycji. Wygrały Holenderki przed Brytyjkami. W niedzielę, brąz w siedmioboju wywalczył także Paweł Wiesiołek.

Klasyfikację medalową w Toruniu wygrali Brytyjczycy, którzy wywalczyli dwanaście medali. Za dwa lata, gospodarzem lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy będzie Stambuł, a impreza odbędzie się w Atakoy Atletzim Salonu.