Bydgoszcz
18C
Opady
59% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 18 • L 16
17C
Czw
13C
Pt
8C
Sob
11C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaWOŚP 2017 w Bydgoszczy. Kto wystąpi na Starym Rynku?
07.01.2017 | 13:13

WOŚP 2017 w Bydgoszczy. Kto wystąpi na Starym Rynku?

Organizatorzy ujawniają szczegóły dotyczące tegorocznego finału WOŚP.

Na zdjęciu: Pod sceną rozstawioną na Starym Rynku na pewno pojawią się tłumy bydgoszczan.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Już w przyszły weekend odbędzie się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 15 stycznia na ulice Bydgoszczy wyjdą wolontariusze, a na Starym Rynku tradycyjnie odbędzie się koncert. Regionalny Sztab WOŚP w Bydgoszczy uchylił rąbka tajemnicy dotyczącej tego, kto zagra. 

Na scenie rozstawionej w centrum miasta nad Brdą pojawi się wielu polskich artystów. Będą wśród nich lokalni muzycy, jak i reprezentanci innych miast. Usłyszeć będzie można przeróżne gatunki muzycznej. Nastrojowe ballady oraz muzykę pop, funky i soul zaprezentuje uczestniczka 5. edycji programu „The Voice of Poland” Agnieszka Twardowska, która pochodzi ze Strzelna. Utwory reggae wykonają członkowie grupy Chilli Crew. Na scenie pojawi się również Radio Bagdad, czyli zespół  sięgający do brytyjskich brzmień, punka, rock’n’rolla i indie. Fani muzyki disco polo na pewno ucieszą się z występu formacji Boys. Natomiast osoby preferujące hip-hop będą mogły posłuchać występu grupy Zipera. Mocniejsze brzmienia zaprezentuje southern/groove metalowy zespół Over The Under.

ZOBACZ TEŻ: Sztab WOŚP w Chinach. Za sprawą bydgoskiego zespołu

Podczas finału nie zabraknie również występu formacji Bydzia.com band. W skład zespołu wchodzą bydgoscy muzycy rockowi i metalowi, którzy w 2009 roku skrzyknęli się na portalu www.bydzia.com i stworzyli zespół, który miał zagrać tylko raz podczas finału WOŚP. Pomysł został bardzo pozytywnie przyjęty, dzięki czemu grupa nie poprzestała na jednym koncercie. – W programie tegorocznej „Bydzia.com band!” tradycyjnie. Motorhead, Ozzy Osbourne, TSA i inne klasyki! Tegoroczna „odsłona” formacji jest tworzona przez muzyków zespołów ANY MORE, INFLICTION, „Locömotïve” oraz TESTAROSSA wspartych głosami uczestniczek warsztatów wokalnych prowadzonych w Pałacu Młodzieży i MDK nr 4 – informują organizatorzy.

Ostatni artysta ma zostać ogłoszony w dniu koncertu. Informacja o nim pojawi się 15 stycznia o godzinie 15:15 na fanpage’u Regionalnego Sztabu WOŚP w Bydgoszczy.