Bydgoszcz
15C
Opady
72% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 16 • L 14
13C
Pt
14C
Sob
15C
Nd
16C
Pon
12C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWpadli miłośnicy cudzych mercedesów. Policja rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą
kradzież mercedesa
16.03.2019 | 09:58

Wpadli miłośnicy cudzych mercedesów. Policja rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą

Na zdjęciu: Jeden z członków szajki, złapanych podczas demontażu skradzionego mercedesa.

Fot. KWP Bydgoszcz

Kryminalni z Torunia zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy na terenie gminy Gniewkowo zajmowali się demontażem kradzionych mercedesów sprinterów. 

Akcja funkcjonariuszy miała miejsce w poniedziałek, 11 lutego. Weszli oni na teren gospodarstwa w jednej z miejscowości w gminie Gniewkowo (powiat inowrocławski). Tam nakryli mężczyzn, którzy demontowali mercedesa sprintera. Okazało się, że pojazd został tej samej nocy skradziony w Berlinie. W ręce mundurowych wpadło czterech podejrzanych w wieku od 26 do 67 lat. Natychmiast trafili oni do aresztu. Dwa dni później dołączył do nich piąty członek szajki.

Kryminalni zebrali dowody świadczące o tym, że mężczyźni stworzyli zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami i demontażem aut. Specjalizowali się właśnie w dostawczych pojazdach niemieckiej marki. Pięciu mężczyzn usłyszało zarzuty za kradzież dziewięciu sprinterów – cztery z nich zostały skradzione w Toruniu, a pozostałe we Włocławku, Gdańsku, Olsztynie i Berlinie. Straty z tego tytułu wyceniono na 750 tysięcy złotych.

Zarzuty, postawione pięciu członkom szajki, obejmują również paserstwo i usuwanie numerów VIN. Zdemontowane przez członków grupy części aut były bowiem sprzedawane. Sąd, na wniosek organów ścigania, aresztował tymczasowo trzech z nich.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści