Bydgoszcz
14C
Słonecznie
67% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 15 • L 14
17C
Sr
15C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaWraca Bydgoski Rower Aglomeracyjny. Jakich zmian się spodziewać?
29.02.2016 | 20:14

Wraca Bydgoski Rower Aglomeracyjny. Jakich zmian się spodziewać?

Możliwe, że już wkrótce pojawią się nowe stacje.

Na zdjęciu: Stacja Szubińska/Połtyna.

Fot. LG

Od 1 marca bydgoszczanie ponownie będą mogli korzystać z rowerów miejskich. W czasie zimowej przerwy wprowadzono zmiany w funkcjonowaniu kilku stacji, a niewykluczone, że w najbliższych tygodniach jednoślady będzie można wypożyczać w nowych miejscach.

W pierwszym sezonie w systemie BRA zarejestrowało się 28 tysięcy osób. Zimą rowery, które wypożyczono łącznie pół miliona razy, trafiły do serwisu, gdzie miały przejść wymagane naprawy. – Wrócą do miasta w idealnym stanie – mówi Diana Borowiecka z BikeU, operatora rowerów miejskich. Jednoślady zostaną przetransportowane na stacje w poniedziałek późnym wieczorem, aby od rana można było je wypożyczać.

W przerwie między sezonami zdecydowano się wprowadzić kilka zmian. Z uwagi na uruchomienie linii tramwajowej do Fordonu jedna ze stacji została przesunięta z Wyścigowej w pobliże węzła przesiadkowego Bydgoszcz Wschód. Zdecydowano się też powiększyć liczbę miejsc na stacji Skandynawska/IKEA, gdzie zamiast dotychczasowych dwunastu zamków pojawiło się standardowe piętnaście.

Do dyspozycji rowerzystów będą 364 rowery na 37 stacjach, w tym dwóch komercyjnych – w sąsiedztwie Biznes Parku przy ul. Kraszewskiego i przy markecie IKEA. Jeśli w najbliższym czasie powstaną kolejne przystanki, to właśnie w oparciu o współpracę z podmiotami zewnętrznymi, a nie z miastem. – Prowadzimy rozmowy z kilkoma firmami. Jest duże zainteresowanie i też wielu użytkowników pisze do nas w sprawie lokalizacji nowych stacji – mówi Borowiecka, która nie chce ujawniać potencjalnych lokalizacji nowych stacji.

Wraz z wystartowaniem nowego sezonu ruszy także biuro obsługi, które pomoże np. w odzyskaniu loginu i hasła. Kontakt pod numerem telefonu: 52 523 28 00 (całodobowo) oraz adresem mailowym bok@bra.org.pl


Powiązane treści