Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWracają do elity! Piłkarki KKP z awansem do ekstraligi
I liga piłki nożnej kobiet_ KKP Bydgoszcz - Piastovia Piastów_ AR (12)
01.06.2019 | 16:57

Wracają do elity! Piłkarki KKP z awansem do ekstraligi

Na zdjęciu: Piłkarki KKP mają powody do radości: nie dość, że wygrały w Warszawie, to awansowały do Ekstraligi.

Po trzech sezonach przerwy, piłkarki Kobiecego Klubu Piłkarskiego ponownie zagrają w najwyższej klasie rozgrywkowej!

W meczu 21 kolejki, przedostatniej w grupie północnej I ligi, piłkarki prowadzone przez Adama Górala pokonały na wyjeździe Pragę Warszawa 5:1.

Mecz w stolicy zaczął się dla bydgoskiej drużyny znakomicie, bo już w 5′ minucie na prowadzenie KKP wyprowadziła Anna Siwicka. Miejscowe zdołały odpowiedzieć przed przerwą, ale potem dominowały bydgoszczanki. Jeszcze przed zejściem do szatni na 2:1 trafiła Edyta Sobczyk, zaś trzy kolejne gole padły w ostatnich pięciu minutach. Bramkarkę drużyny gospodarzy pokonały Anna Lewandowska, Weronika Andrzejewska i Agata Stępień.

Dla KKP sobotnia wygrana była osiemnastą w tym sezonie ligowym. Za tydzień, bydgoskie piłkarki zakończą sezon meczem na własnym boisku z KS Raszyn (sobota, 16:00, stadion przy ul. Słowiańskiej).

I LIGA PIŁKI NOŻNEJ, GRUPA PÓŁNOCNA – 21 KOLEJKA – 1.06.2019 R.
PRAGA WARSZAWA – KOBIECY KLUB PIŁKARSKI 1:5 (1:2)
Bramki dla KKP: Anna Siwicka 5′, Edyta Sobczyk 45+1′, Anna Lewandowska 84′, Weronika Andrzejewska 87′, Agata Stępień 89′

KKP: Urbańska – Andrzejewska, Lewandowska, Węglarz, Smolińska – Raczkowska, Vilkofsky, Gugała, Sobczyk (53′ Krupińska) – Siwicka, Stępień.