Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wujek Paolo przybył do Bydgoszczy. Odwiedził trzy pizzerie [WIDEO]

Dodano: 07.11.2023 | 22:26

Na zdjęciu: Paweł Nowakiewicz, znany jako Wujek Paolo to gwiazda TikToka. Teraz przetestował trzy bydgoskie lokale gastronomiczne.

Fot. YT Wujek Paolo

Wujek Paolo – twórca lokalu Casa di Paolo i znany w Internecie pizzerman – sprawdził, jak smakuje pizza serwowana w trzech bydgoskich lokalach. Jeden z nich jest dla niego bardzo szczególnym miejscem.

Paweł Nowakiewicz, znany jako Wujek Paolo to gwiazda TikToka i osoba, która założyła Casa di Paolo – pizzerię w położonej niedaleko Trójmiasta Redzie. To właśnie dzięki chińskiej aplikacji Wujek stał się znaną postacią, a lokal zaczął przyciągać tłumy i internetowych twórców. Lokal Casa di Paolo ulokowano na osiedlu domków jednorodzinnych. – Obok mieszkają moi rodzice, a pizzeria znajduje się w budynku użytkowym. Zaczęliśmy od pomysłu robienia pizzy na dowóz; było założenie, by w Redzie zrobić fenomenalną, dobrą pizzę z pieca opalanego drewnem. Zakładałem, że będą tu pracowały maksymalnie 2-3 osoby, ale trochę się to rozrosło – opowiadał Nowakiewicz w materiale znanego „jedzeniowego” Youtubera Macieja Je.

Wujek Paolo podkreśla, że sztuki kręcenia placków uczył się od neapolitańczyków i pracował m.in. w cenionej gdyńskiej pizzerii Francesco. – Pierwszą pizzę zrobiłem w 1998 roku – wspomniał. Po 25 latach – poza nią – robi też filmy na YouTube. Tam oprócz „shortów” publikuje dłuższe materiały, w których testuje inne lokale.

W najnowszym filmie Paweł Nowakiewicz przyjechał do Bydgoszczy, gdzie odwiedził trzy lokale – Ogień na Magdzińskiego, Dolce Vita na Podwalu i Napoli Mia przy Kromera w Fordonie. Ten ostatni lokal jest dla Wujka szczególny, ponieważ w tym miejscu założył swoją pizzerię – Al Forno. Funkcjonowała ona od 2015 do końca 2019 roku. Jak Paolo ocenił Ogień, Dolce Vitę i Napoli Mia? Sprawdźcie film!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Witold z Bydgoszczy
Witold z Bydgoszczy
8 miesięcy temu

Pierwsze słyszę o nim i o tych pizzeriach.

Dajana
Dajana
8 miesięcy temu

Zawsze musi być ten pierwszy raz 😉

Gree
Gree
8 miesięcy temu

Tego typu artykuły sponsorowane nie powinny być w jakiś sposób oznaczane?
Bo w naiwność redaktora, że takie szopki są odstawiane pro bono, to raczej nie uwierzę.

Last edited 8 miesięcy temu by Gree