Bydgoszcz
15C
Przelotne opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 16 • L 14
16C
Nd
14C
Pon
15C
Wt
16C
Sr
15C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoWybrano realizatorów programu in vitro w Bydgoszczy. Jakie warunki muszą spełnić zainteresowane pary?
invitro -umb
21.03.2019 | 11:45

Wybrano realizatorów programu in vitro w Bydgoszczy. Jakie warunki muszą spełnić zainteresowane pary?

Na zdjęciu: Program przyjęty w Bydgoszczy ma obniżyć koszty leczenia niepłodności ponoszone przez pacjentów.

Fot. UMB

Wybrano dwa podmioty, które będą realizować bydgoski program in vitro. Wsparcie od miasta wyniesie do 5 i 2,5 tys. złotych.

Klinika Zdrówko s.c. oraz Gameta-Szpital sp. z o. o. i Wspólnicy sp.k będą realizować program in vitro dla mieszkańców Bydgoszczy w latach 2019-2022. – Komisja konkursowa złożona z ekspertów oceniła obie oferty jako najkorzystniejsze z punktu widzenia mieszkańców zainteresowanych przystąpieniem do programu – informuje ratusz.

Miasto wyda na ten cel 5 milionów złotych. Program ma obniżyć koszty leczenia niepłodności ponoszone przez pacjentów i obejmie:
• dofinansowanie w wysokości do 5000 zł do części klinicznej i biotechnologicznej jednej procedury zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego;
• dofinansowanie w wysokości do 5000 zł części klinicznej i biotechnologicznej jednej procedury zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa innego niż partnerskie (z wykorzystaniem żeńskich komórek rozrodczych lub męskich komórek rozrodczych);
• dofinansowanie w wysokości do 2000 zł do części klinicznej jednej procedury dawstwa zarodka (adopcji zarodka) w ramach dawstwa innego niż partnerskie, przy czym do części klinicznej zaliczają się również koszty przechowywania, przetwarzania, dystrybucji i zastosowania zarodka uzyskanego od dawców.

Do udziału w programie zakwalifikowane zostaną pary, które mieszkają w Bydgoszczy, spełniają ustawowe warunki podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie lub przystąpienia do procedury dawstwa zarodka, wyraziły zgodę na samodzielne pokrycie kosztów przechowywania kriokonserwowanych zarodków oraz ich ewentualnych kriotransferów, a wiek kobiety będzie mieścił się w przedziale 20-43.

Pary spełniające kryteria zgłaszać się będą bezpośrednio do wybranej przez siebie kliniki – tam przejdą kwalifikację pod względem medycznym. Sposób zgłaszania się zainteresowanych par określą realizatorzy programu w kampanii promocyjnej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści