Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWybuch zbiornika z paliwem podczas prac na polu. Ciężko ranny został mężczyzna [ZDJĘCIA, WIDEO]
11.07.2023 | 12:23

Wybuch zbiornika z paliwem podczas prac na polu. Ciężko ranny został mężczyzna [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zdjęcia: Ratownictwo Medyczne Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego

41-letni mężczyzna został ciężko ranny podczas prac na polu w powiecie rypińskim. W ich trakcie doszło do wybuchu zbiornika z paliwem, a rannego przetransportowano do specjalistycznej kliniki w Siemianowicach Śląskich.

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w poniedziałkowe (10 lipca) popołudnie w miejscowości Czyżewo (gmina Rypin, powiat rypiński). Jak informował w komunikacie dyżurny ze stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, doszło do pożaru samochodu osobowego zaparkowanego w garażu murowanym przy budynku mieszkalnym. – Garaż całkowicie był objęty pożarem, budynek mieszkalny został obroniony – przekazał dyżurny KW PSP i doprecyzował, że sytuacja pożarowa szybko została opanowana.

 

Nieco więcej informacji przekazali ratownicy medyczni z powiatu golubsko-dobrzyńskiego, którzy zostali zadysponowani na miejsce zdarzenia. I te informacje nie brzmią dobrze, bo do zdarzenia doszło – jak opisują – w trakcie prac w gospodarstwie rolnym, a poważnie poparzony w wyniku zapalenia się i wybuchu zbiornika z paliwem został 41-letni mężczyzna. – Uległ bardzo poważnym poparzeniom obejmującym 70 – 80% całego ciała – informują.

Na miejsce zdarzenia zadysponowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którym ciężko rannego przetransportowano najpierw na lotnisko do Warszawy, a następnie do specjalizującej się w leczeniu oparzeń specjalistycznej kliniki w Siemianowicach Śląskich.

 

Doprecyzujmy, że z pożarem walczyło pięć zastępów straży pożarnej, obecni byli także ratownicy medyczni i policjanci.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments