Bydgoszcz
7C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 7 • L 6
16C
Sob
17C
Nd
20C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaWygraj powieść, której akcja dzieje się w Bydgoszczy! [KONKURS]
grzechy niewiernosci, rzeka klamstw - st
03.11.2019 | 07:21

Wygraj powieść, której akcja dzieje się w Bydgoszczy! [KONKURS]

Na zdjęciu: Książka Echa niewierności ukazała się 29 października.

Fot. Sebastian Torzewski

Pod koniec października ukazała się powieść „Echa niewierności” autorstwa Edyty Świętek. MetropoliaBydgoska.PL objęła publikację patronatem, więc dziś książkę można wygrać w konkursie na naszym portalu.

Jest rok 1971, w Polsce trwa „epoka Gierka”, na półkach jest więcej towarów, a bydgoszczanie z nadzieją patrzą w przyszłość. Seniorzy rodu Trzeciaków, Franciszka i Leon, nieustająco martwią się o swoje dorosłe dzieci: Tymoteusza, który nie potrafi być dobrym mężem i doprowadza swoją żonę Elżbietę do próby samobójczej, pracującego w Milicji Obywatelskiej Kazimierza oraz Agatę, która mimo że jest mężatką, romansuje z esbekiem. Jednak najwięcej trosk przysparza im najmłodszy syn, Eugeniusz. Gdy zostaje aresztowany za działalność opozycyjną i trafia do więzienia rodzeństwo robi wszystko, żeby go stamtąd wyciągnąć. Czy im się to uda?

„Echa niewierności” to kolejny tom cyklu „Grzechy młodości” autorstwa Edyty Świętek, która przenosi Czytelników do Bydgoszczy lat siedemdziesiątych, przedstawiając im losy jednej z tutejszych rodzin.

CZYTAJ WYWIAD Z EDYTĄ ŚWIĘTEK, AUTORKĄ KSIĄŻKI

Aby wygrać jeden z egzemplarzy książki, należy wysłać maila na adres konkurs@metropoliabydgoska.pl, o tytule „Echa niewierności”, w treści wpisując imię, nazwisko i odpowiedź na pytanie: Jak na imię mają dzieci, które w kolejnych tomach cyklu mają odgrywać coraz ważniejszą rolę?

Podpowiedzi można szukać w załączonym powyżej wywiadzie z Edytą Świętek. Na zgłoszenia czekamy do środy, 6 listopada, do godz. 12:00. Zwycięzców poinformujemy w wiadomości zwrotnej. o wygranej i możliwości odbioru książki w siedzibie naszej redakcji.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści