Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wygraj powieść, której akcja dzieje się w Bydgoszczy! [KONKURS]

Dodano: 03.11.2019 | 07:21

Na zdjęciu: Książka Echa niewierności ukazała się 29 października.

Fot. Sebastian Torzewski

Pod koniec października ukazała się powieść „Echa niewierności” autorstwa Edyty Świętek. MetropoliaBydgoska.PL objęła publikację patronatem, więc dziś książkę można wygrać w konkursie na naszym portalu.

Jest rok 1971, w Polsce trwa „epoka Gierka”, na półkach jest więcej towarów, a bydgoszczanie z nadzieją patrzą w przyszłość. Seniorzy rodu Trzeciaków, Franciszka i Leon, nieustająco martwią się o swoje dorosłe dzieci: Tymoteusza, który nie potrafi być dobrym mężem i doprowadza swoją żonę Elżbietę do próby samobójczej, pracującego w Milicji Obywatelskiej Kazimierza oraz Agatę, która mimo że jest mężatką, romansuje z esbekiem. Jednak najwięcej trosk przysparza im najmłodszy syn, Eugeniusz. Gdy zostaje aresztowany za działalność opozycyjną i trafia do więzienia rodzeństwo robi wszystko, żeby go stamtąd wyciągnąć. Czy im się to uda?

„Echa niewierności” to kolejny tom cyklu „Grzechy młodości” autorstwa Edyty Świętek, która przenosi Czytelników do Bydgoszczy lat siedemdziesiątych, przedstawiając im losy jednej z tutejszych rodzin.

CZYTAJ WYWIAD Z EDYTĄ ŚWIĘTEK, AUTORKĄ KSIĄŻKI

Aby wygrać jeden z egzemplarzy książki, należy wysłać maila na adres konkurs@metropoliabydgoska.pl, o tytule „Echa niewierności”, w treści wpisując imię, nazwisko i odpowiedź na pytanie: Jak na imię mają dzieci, które w kolejnych tomach cyklu mają odgrywać coraz ważniejszą rolę?

Podpowiedzi można szukać w załączonym powyżej wywiadzie z Edytą Świętek. Na zgłoszenia czekamy do środy, 6 listopada, do godz. 12:00. Zwycięzców poinformujemy w wiadomości zwrotnej. o wygranej i możliwości odbioru książki w siedzibie naszej redakcji.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments