Bydgoszcz
16C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 18 • L 14
21C
Sr
17C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaWyjątkowa noc muzeów. Zostań w domu i zwiedzaj online!
16.05.2020 | 12:46

Wyjątkowa noc muzeów. Zostań w domu i zwiedzaj online!

Na zdjęciu: Wirtualne atrakcje dla mieszkańców przygotowało m.in. Muzeum Okręgowe.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Tegoroczna noc muzeów miała odbyć się 16 maja, jednak w związku z pandemią koronawirusa termin oficjalnego wydarzenia został przeniesiony na listopad. Mimo to część bydgoskich obiektów przygotowała atrakcje dla mieszkańców – zarówno na miejscu, jak i za pośrednictwem Internetu.

Jedyną placówką, która fizycznie otwiera się tego wieczoru dla zwiedzających jest Muzeum Mydła i Historii Brudu, które zaprasza na Toaletową noc muzeów. Na miejscu przewodnicy opowiedzą o historii toalet i będzie można wziąć udział w warsztatach tworzenia soli kąpielowych. Na zwiedzających online czeka film, a także uczestnictwo w warsztatach tworzenia soli. Więcej informacji o wydarzeniu – Muzeum Mydła i Historii Brudu organizuje Toaletową Noc Muzeów.

Muzeum Okręgowe przygotowało „Wirtualny Wieczór w Muzeum”. Podczas wydarzenia online nie zabraknie zwiedzania wystaw z kustoszami i kreatywnych warsztatów – będzie można zajrzeć też w miejsca, które na co dzień pozostają niedostępne dla zwiedzających. Szczegółowy program na ten wieczór to jednak niespodzianka – dlatego warto śledzić profil MOB w mediach społecznościowych. Od godziny 18:00 do 21:00 na wirtualnych zwiedzających czekają różnego rodzaju wirtualne atrakcje, które pozwolą poczuć się przez chwilę jak w muzeum. Link do wydarzenia znajduje się TUTAJ.

Bydgoszcz to miasto nieodłącznie związane z wodą. Z tej okazji Muzeum Wodociągów, Muzeum Kanału Bydgoskiego oraz jednostka Miejskiego Centrum Kultury – Muzeum Legend Szyperskich Barka Lemara przygotowały Wodną Noc Muzeów. – Serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowej Nocy Muzeów. Wyjątkowa, ponieważ w wyjątkowych czasach, wyjątkowa, ponieważ przygotowaliśmy ciekawe atrakcje, wyjątkowa, ponieważ nie musicie wychodzić z domu. Zachęcamy, abyście zapoznali się Państwo z bydgoskimi muzeami opowiadającymi o wodzie oraz z samymi obiektami wodnymi w naszym mieście – informują organizatorzy. Posty w ramach Wodnej Nocy Muzeów, będą udostępniane w wydarzeniu na Facebooku według poniższego harmonogramu. Link do wydarzenia znajduje się TUTAJ.

Program:
18:00 – Wspomnienia nieulotne, czyli jak to było w zeszłym roku
18:20 – Legenda o nieszczęsnej Hildegardzie
18:40 – dawno dawno temu… w Muzeum Kanału Bydgoskiego w czasie Nocy Muzeów 2017
19:00 – Ile wody zużywamy? – Fakty o bydgoskiej H2O
19:20 – Legenda o małym kapitanie
19:40 – Przy II śluzie nad starym Kanałem Bydgoskim
20:00 – Wodomierze – przekrój kolekcji ze zbiorów Muzeum Wodociągów
20:20 – Archiwum B Był sobie przewoźnik
20:40 – Wirtualny spacer po Muzeum Kanału Bydgoskiego
21:00 – Wirtualne zwiedzanie Wieży Ciśnień z przewodnikiem
21:20 – Wirtualny spacer po barce
21:40 – Nabytki 2020 w MKB

Noc Muzeów Online organizuje także Muzeum Wojsk Lądowych. Dziś od godz. 17.00 muzealnicy zamieszczą na Facebooku MWL linki, które umożliwią zainteresowanym obejrzenie wystawy głównej ,,Od Cedyni do Karbali” oraz wystaw czasowych, zajrzenie do wnętrza samobieżnej haubicy 2S1 ,,Goździk” stojącej na co dzień przed Muzeum oraz udział w konkursie muzealnym.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści