[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeWyjątkowy spektakl w Teatrze Kameralnym. Wystawili go uczniowie bydgoskiego XV LO [ZDJĘCIA]
23.01.2023 | 21:35

Wyjątkowy spektakl w Teatrze Kameralnym. Wystawili go uczniowie bydgoskiego XV LO [ZDJĘCIA]

Zdjęcia:

„Poranny spektakl” – występ uczniów klasy IVB XV Liceum Ogólnokształcącego im. Jeremiego Przybory w Bydgoszczy miał miejsce w poniedziałek (23 stycznia) na deskach Teatru Kameralnego.

Trwający niemal godzinę spektakl wystawiony był dwukrotnie – po raz pierwszy tuż po godzinie jedenastej, a drugi raz po osiemnastej. Jest on interpretacją tekstu Szymona Jachimka, a podjęli się jej uczniowie z klasy humanistyczno-teatralnej. Spektakl wraz z młodzieżą przygotowały Emilia Malczyk i Katarzyna Chmara z Teatru Kameralnego.

Jest to spojrzenie na życie i pracę aktora, rolę teatru, dorastanie, decyzje, które trzeba podjąć i po prostu relacje międzyludzkie. Te wszystkie tematy porusza ten spektakl, często w sposób niedosłowny, nie bojąc się przełamywania tabu. Używając różnych form artystycznych zachęca widza do przemyśleń i przede wszystkim stara się zostawić po sobie ślad – mówią uczniowie i dodają: – Poprzez ten spektakl chcemy pokazać jak niektóre tematy wyglądają z naszej strony i pokazać nasze uczucia oraz przemyślenia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments