[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wyłaz dachowy musi spełniać określone warunki. Co powinno go cechować?

Dodano: 19.07.2021 | 08:00

Na zdjęciu: Zlecając wykonanie wyłazu należy zwrócić szczególną uwagę na specyfikację techniczną danego wyrobu.

Fot. materiał nadesłany

Obowiązujące w Polsce przepisy nakazują, aby w każdym budynku posiadającym dwie lub więcej kondygnacji nadziemnych, stosować wyłaz na dach. Jego montaż ma na celu zapewnienie dodatkowej drogi ewakuacji, ale nie tylko. To także dostęp do dachu dla kominiarzy bądź osób, przeprowadzających prace instalacyjne albo konserwacyjne na dachu. Zlecając wykonanie wyłazu należy zwrócić szczególną uwagę na specyfikację techniczną danego wyrobu. Jeśli w niedalekiej przyszłości czeka Cię zamówienie wyłazu dachowego, poznaj nasze podpowiedzi i świadomie wybierz odpowiedni model.

Zanim zamówisz wyłaz dachowy, sprawdź wszystkie parametry

Polskie prawo jasno określa, jakie powinny być wymiary klapy wyłazowej: jest to co najmniej 0,8 x 0,8 metra. Jeżeli funkcję wyłazu mają pełnić drzwi, te muszą mieć minimalną szerokość 0,8 metra i wysokość 1,9 metra. Najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest zamontowanie wyłazu jeszcze przed ukończeniem dachu. W innym wypadku konieczne będzie przeprowadzenie dodatkowych i kosztownych prac, związanych z rozbieraniem pokrycia. Wyłaz dachowy musi spełniać prawnie określone wymogi, a przy tym być bezpieczny w użytkowaniu. Dlatego tak istotne jest, aby jego wykonanie powierzyć profesjonalistom. Odpowiednio zaprojektowana konstrukcja może mieć kilka zastosowań: zapewniać drogę na dach, a także doświetlać pomieszczenie światłem naturalnym i wprowadzać świeże powietrze do wnętrza budynku. Na rynku nie brakuje nowoczesnych wyłazów dachowych w formie klap oraz okien, cechujących się estetycznym wyglądem i dużą wytrzymałością. Zaawansowane modele mogą pełnić funkcję oddymiania. Takie wyłazy oferuje polski producent Gulajski, w którego ofercie są dostępne certyfikowane wyroby wysokiej jakości.

Funkcjonalne wyłazy dachowe warto zamówić u producenta

Wystarczy przejrzeć oferty sklepów aby przekonać się, że niektóre wyłazy dachowe są dostępne od ręki. Można zamówić je przy pomocy kilku kliknięć myszką, nie odchodząc od komputera. Pytanie tylko, czy gotowy wyłaz aby na pewno spełni nasze oczekiwania? Z pewnością taka forma zakupów jest wygodna, nie zawsze jednak opłacalna. W celu zaopatrzenia się w zaawansowany wyrób, wykonany z najwyższą starannością i opatrzony wieloletnią gwarancją, udaj się do producenta Gulajski. Wybierzesz dokładnie taki wyłaz dachowy, jaki Cię interesuje. Sam zadecydujesz, z jakiego materiału zostanie wykonana kopuła, podstawa oraz rama zawiasowa. Tak zakupisz atestowany wyłaz dachowy na zamówienie, z jednej strony estetyczny, a z drugiej maksymalnie funkcjonalny. Konstrukcja będzie posiadała odpowiednie parametry techniczne i wyłącznie te udogodnienia, na jakich Ci zależy. W związku z tym, że zamówisz ją bezpośrednio od producenta, całość będzie przystępna cenowo. Postaw na rekomendowane wyłazy od firmy Gulajski i zyskaj pewność, że stworzone z ich użyciem wyjście na dach jest w pełni bezpieczne.