Bydgoszcz
21C
Słonecznie
42% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNW
H 21 • L 20
16C
Sob
15C
Nd
16C
Pon
18C
Wt
17C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWyłudzał pieniądze z podatku VAT. Członek grupy przestępczej wpadł w Bydgoszczy
cbsp_policja 1_ilustracyjne
14.06.2018 | 11:05

Wyłudzał pieniądze z podatku VAT. Członek grupy przestępczej wpadł w Bydgoszczy

To kolejne zatrzymanie w sprawie grupy przestępczej, która wyłudzała pieniądze z podatku VAT.

Na zdjęciu: Zatrzymania w niedzielę dokonali funkcjonariusze CBŚP.

Fot. CBŚP

Funkcjonariusze bydgoskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o wyłudzanie VAT oraz pranie brudnych pieniędzy.

Według śledczych, podejrzany miał być członkiem zorganizowanej grupy przestępczej. – Grupa miała wyłudzać podatek VAT w fikcyjnym obrocie komponentami do produkcji biopaliw, działającej w latach 2015-2016 i wykorzystującej podmioty gospodarcze z terenu całego kraju – mówi Maciej Załęski, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, która od 2016 roku prowadzi śledztwo w tej sprawie. I to na polecenie prokuratury, w niedzielę doszło do zatrzymania mężczyzny. Wcześniej w tej samej sprawie zatrzymano pięć innych osób.

Podejrzanemu przedstawiono już zarzuty. – Dotyczą one udziału w grupie przestępczej, wystawienia ponad tysiąca pustych faktur, które posłużyły do uszczuplenia należności podatkowych w wysokości sięgającej 22 milionów złotych, werbowania osób zajmujących się pozorowaniem działalności gospodarczej oraz prania brudnych pieniędzy w wysokości ponad 67 mln zł – dodaje prok. Załęski. Grozi mu za to do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Gdański sąd nie uwzględnił jednak wniosku prokuratury, która zawnioskowała o tymczasowy areszt dla zatrzymanego mężczyzny. Śledczy zapowiadają, że złożą zażalenie od tej decyzji. Jak się dowiedzieliśmy, sprawa ma charakter rozwojowy i kolejne zatrzymania są niewykluczone.


Powiązane treści