[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Po pijanemu dachował matizem, a następnie uciekł. Policjanci dopadli 31-latka

Dodano: 24.03.2022 | 12:37

Na zdjęciu: 31-latek jechał po pijanemu daewoo matizem. W pewnym momencie zjechał z drogi, uderzył w drzewo i dachował.

Fot. KPP Świecie

Policjanci ze Świecia zatrzymali 31-latka, który po pijanemu dachował daewoo matizem w miejscowości Krusze (powiat świecki). Mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło w środę, 23 marca przed godziną 9:00. Wówczas dyżurny komendy w Świeciu otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Krusze. Na miejsce został skierowany patrol drogówki. Ci zastali leżący na dachu pojazd – wcześniej uderzył on w drzewo. Jak się okazało, jego kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia przed przybyciem służb.

Policjanci w rozmowie ze świadkami zdarzenia szybko ustalili użytkownika auta, pomimo że nie kierował własnym pojazdem. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec gminy Warlubie – przekazuje podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Udało się go znaleźć kilka kilometrów dalej, kiedy szedł wzdłuż drogi. Policjanci zatrzymali go i sprawdzili jego stan trzeźwości – okazało się, że miał promil alkoholu w organizmie.

Ponadto okazało się, że 31-latek kierował autem pomimo aktywnego sądowego zakazu kierowania pojazdami. Mundurowi przewieźli kierowcę daewoo do szpitala. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Teraz mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do dwóch lat, a za niestosowanie do zakazu sądowego – do pięciu – podkreśla podkom. Tarkowska.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Rząd zapowiada reformę podatków. Niższy PIT i likwidacja ulgi dla klasy średniej

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments