Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wypadek na rondzie Jagiellonów. Były duże utrudnienia w ruchu [ZDJĘCIA]

Dodano: 17.10.2022 | 21:27

Na zdjęciu: Do wypadku tramwaju i autobusu doszło w poniedziałkowe popołudnie na rondzie Jagiellonów.

Fot.

Przez kilka godzin występowały duże utrudnienia w ruchu na rondzie Jagiellonów, gdzie w poniedziałkowe (17 października) popołudnie doszło do groźnego wypadku. 

Tuż po godzinie dwunastej otrzymaliśmy informację o wypadku, do którego doszło na rondzie Jagiellonów, gdzie tramwaj linii 6, jadący w kierunku przystanku rondo Jagiellonów i dalej w stronę Bielaw, uderzył w autobus turystyczny.

Choć zdarzenie wyglądało groźnie, to nie było osób poszkodowanych. Były za to duże utrudnienia w ruchu, bowiem rondo Jagiellonów było zakorkowane. Przez blisko dwie godziny całkowicie zablokowany był ruch tramwajów, które trzeba było skierować na inne trasy. Ruch tramwajów na stałe trasy przywrócono dopiero po 14:30, ale i tak pasażerowie musieli się liczyć z dużymi utrudnieniami.

Bydgoscy policjanci prowadzą czynności, które mają na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności zdarzenia.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zygmunt
Zygmunt
1 rok temu

Fachowcy z CR aż na dwa samochody. Jeden pewnie sprawdzi czy motorniczy ma uniform służbowy a drugi, przeszkolony z tropienia dymu tytoniowego sprawdzi czy tramwajarz palił

Jack
Jack
1 rok temu

Ciekawe czyja wina? Wygląda na motorniczego.

Kali
Kali
1 rok temu

Nie „wygląda na motorniczego”, tylko motorniczego.
Zobaczcie co się dzieje na tymczasowych rondach w ciągu Fordońskiej. Wszędzie tramwaje mają wjazd podporządkowany i wszędzie wjeżdżają wymuszając zatrzymywanie się samochodów mających pierwszeństwo. Potem wszyscy się przezwyczajają i kończy się tak jak na powyższych zdjęciach.

MARIUSZ
MARIUSZ
1 rok temu

Oczywiście ewidentna wina motorniczego. Oni wymuszają pierwszeństwo przy wjeździe na rondo. Osobiście bardzo uważam. Ale jest drugi wątek. Wina kierowców, którzy będąc na rondzie zatrzymują się i ustępują pierwszeństwa tramwajowi który zbliża się do ronda z zamiarem wjechania. Mieszkam blisko ronda Jagiellonów, codziennie przez nie przejeżdżam i widzę jak niektórzy kierowcy nie znają przepisów i bezwzględnie czy tramwaj wjeżdża czy opuszcza rondo zatrzymują się na rondzie. Niedouczeni kierowcy. Przez to niejeden motorniczy zachowuje się tak w tym przypadku.