Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zakończone śledztwo po śmiertelnym wypadku na rondzie Inowrocławskim. Do sądu wysłano akt oskarżenia

Dodano: 04.01.2022 | 10:10

Na zdjęciu: Do tragicznego w skutkach wypadku na rondzie Inowrocławskim doszło w połowie czerwca 2021 roku.

Fot. KWP Bydgoszcz / archiwum

Jest finał prokuratorskiego śledztwa po tragicznym w skutkach wypadku na rondzie Inowrocławskim, w którym w czerwcu 2021 r., zginęła 12-letnia dziewczynka. Na ławie oskarżonych zasiądą dwie osoby.

To dość zaskakujący zwrot, bo w październiku 2021 r., zarzut w związku ze śmiertelnym wypadkiem usłyszał kierowca seata. Jak wynikało z pierwszych relacji pracujących na miejscu wypadku śledczych, to właśnie kierujący tym autem miał wykonać niewłaściwy manewr zmiany kierunku jazdy, co skutkowało zderzeniem z volkswagenem passatem.

Śledczy z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe, którzy prowadzili śledztwo w tej sprawie, zakończyli je skierowaniem do Sądu Rejonowego w Bydgoszczy aktu oskarżenia, który został wysłany w ostatnich dniach 2021 roku. Nim objęte zostały dwie osoby: to kierowcy obu aut osobowych. Prokuratura zarzut postawiła także kierowcy vw passata. – Obaj kierowcy usłyszeli zarzut z artykułu 177 paragraf 2 kodeksu karnego – usłyszeliśmy w prokuraturze. W opinii biegłego (była ona w toku prowadzonego postępowania uzupełniana), kierowca volkswagena nie podjął żadnych manewrów obronnych, a jego zachowanie na drodze nie było prawidłowe. Brak wykonania manewrów skutkował uderzeniem w słup sygnalizacyjny.

Obaj kierujący w momencie zdarzenia byli trzeźwi, a pojazdy sprawne technicznie. Z informacji prokuratury wynika, że kierujący volkswagenem passatem w toku śledztwa składał wyjaśnienia, przypomnijmy, że kierowca seata nie przyznaje się do winy i odmówił wyjaśnień. Za postawiony kierowcom zarzut grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 14 czerwca 2021 r. na rondzie Inowrocławskim. W wyniku zderzenia, zginęła 12-letnia Wiktoria, natomiast oczekujący (podobnie jak dziewczynka) przed przejściem na zielone światło 83-latek został ranny.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments