Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 1 • L 0
1C
Wt
2C
Sr
-0C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWypadek w Fordonie. Autobus miejski zderzył się z osobówką! [AKTUALIZACJA]
9-04-2020_ wypadek Akademicka-Romanowskiej Bydgoszcz_ ITS
09.04.2020 | 18:26

Wypadek w Fordonie. Autobus miejski zderzył się z osobówką! [AKTUALIZACJA]

Na zdjęciu: Do wypadku doszło około godziny 18:00.

Fot. ITS

W czwartkowe popołudnie, około godziny 18:00 doszło do wypadku na skrzyżowaniu ulicy Akademickiej i Romanowskiej.

W zdarzeniu brał udział samochód osobowy oraz autobus miejski przewoźnika Irex-Trans, wykonujący kurs na linii nr 69. Obecnie zablokowany jest pas jezdni ulicy Akademickiej w kierunku centrum oraz torowisko tramwajowe w obu kierunkach.

Jak przekazał nam zespół prasowy komendy miejskiej policji, kierujący samochodem osobowym wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i uderzył czołowo w autobus. Sprawca zdarzenia zbiegł z miejsca wypadku – trwają jego poszukiwania. W wyniku wypadku dwie osoby – pasażerowie samochodu osobowego – zostały ciężko ranne. Dokładne przyczyny zdarzenia ustali policja.

Jak udało się nam ustalić, wypadek spowodował spore zniszczenia w infrastrukturze wokół skrzyżowania. Uszkodzona została sygnalizacja świetlna oraz barierki oddzielające przystanek tramwajowy od jezdni.

Na czas usuwania skutków zdarzenia wprowadzono zmiany w komunikacji tramwajowej. Linie 3, 5, 7 i 10, jadące w kierunku centrum są kierowane do pętli Przylesie, a jadące do Fordonu czasowo kursują do pętli Wyścigowa. Możliwe są też opóźnienia w kursowaniu linii 69 i 81.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści