Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 14 • L 13
10C
Sob
14C
Nd
9C
Pon
12C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaWyspa Młyńska bez samochodów? Prezydent Bruski zapowiada zmiany
WYSPA MŁYŃSKA BYDGOSZCZ
18.05.2021 | 10:12

Wyspa Młyńska bez samochodów? Prezydent Bruski zapowiada zmiany

Na zdjęciu: Miasto zamierza zakazać ruchu pojazdów przez Most Młyński.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Rafał Bruski zapowiada zmiany w organizacji ruchu na Wyspie Młyńskiej. Jak ogłosił we wtorek rano prezydent, urzędnicy zamierzają całkowicie wyeliminować parkowanie w tym rejonie miasta, a także zakazać poruszania się pojazdów na Moście Młyńskim. – Chcemy, aby Wyspa Młyńska była strefą komfortu dla pieszych i rowerzystów – argumentuje Bruski.

Likwidacja miejsc postojowych na Wyspie Młyńskiej była zapowiada przez urząd miasta wraz z zakończeniem budowy parkingu wielopoziomowego przy ulicy Grudziądzkiej. Zgodnie z zapowiedziami, samochody miały zniknąć sprzed gmachu Młynów Rothera przy ulicy Mennica. W miejscu zlikwidowanych miejsc parkingowych zapowiadano powstanie szerokiego dojścia dla pieszych z elementami małej architektury.


CZYTAJ TAKŻE: Nowa atrakcja Bydgoszczy – tarasy na Młynach Rothera


Wraz z otwarciem tarasów przy Młynach Rothera i poprawą pogody, na Wyspie zaczęło pojawiać się coraz więcej mieszkańców i turystów, poruszających się przede wszystkim pieszo. Zwiększone zainteresowanie nową atrakcją serca Bydgoszczy sprawiło, że po raz kolejny pojawiły się opinie dotyczące ograniczenia ruchu aut, będące konsekwencją zmian, jakie zaszły w rejonie Starego Rynku. O wprowadzenie priorytetu dla ruchu pieszego i rowerowego na Wyspie Młyńskiej apelowało m.in. stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych.

W głos społeczny wsłuchał się prezydent Rafał Bruski. Jak ogłosił we wtorek rano na Facebooku, urzędnicy wystąpili do policji o uzgodnienie zmiany organizacji ruchu. – Parkowanie będzie wyeliminowane całkowicie, a ruch samochodów ograniczony tylko do pojazdów dojeżdżających do budynków na Wyspie. Aby ograniczenie ruchu było rzeczywiste nie będzie możliwości przejazdu przez mostek na ulicy Ku Młynom – poinformował prezydent.

– Chcemy, aby Wyspa Młyńska była strefą komfortu dla pieszych i rowerzystów

– argumentuje Bruski. I dodaje, że w najbliższym czasie znacznie zwiększy także ilość miejsc do parkowania dla rowerów na Wyspie.

Prezydent obiecuje też „szczególny nadzór” nad kwestią porządku i opróżniania koszy ulicznych w rejonie Młynów i Starego Miasta. To reakcja na pojawiające się w ostatnich tygodniach na bydgoskich grupach dyskusjnych zdjęć przepełnionych koszy, m.in. przy Spichrzach czy na Wyspie.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści