[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zobacz prace studentów Politechniki Bydgoskiej. Startuje wystawa w BWA

Dodano: 08.02.2022 | 13:13

Na zdjęciu: Szczególnym aspektem tegorocznej wystawy jest fakt, że prezentowane projekty dyplomowe w dużej mierze powstawały w okresie pandemii.

Fot. Politechnika Bydgoska

11 lutego w przestrzeniach wystawienniczych Galerii Miejskiej BWA przy ul. Gdańskiej 20 zostanie otwarta kolejna wystawa dyplomów studentów I i II stopnia na kierunku Wzornictwo z Wydziału Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej. To już dwunasta tego typu ekspozycja – jednak w tym roku będzie wyjątkowa.

Jak podkreślają przedstawiciele Politechniki, wystawa po raz pierwszy będzie realizowana pod szyldem Wydziału Sztuk Projektowych, który powstał wraz z początkiem roku w wyniku połączenia wiedzy i doświadczenia dwóch katedr – Architektury Wnętrz i Wzornictwa, funkcjonujących dotychczas w strukturach innych wydziałów Politechniki Bydgoskiej.

Na wystawie w BWA swoje prace dyplomowe zaprezentują finaliści licznych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. – Projekty z Katedry Wzornictwa WSP są na tyle interesujące, że coraz częściej znajdują zainteresowanie zewnętrznych podmiotów. Atutem oferty jest jej różnorodność – podkreśla dr Szymon Różański, rzecznik prasowy PBŚ.

Projekty obejmują wiele sfer designu – od zabawek, mebli, wyposażenia wnętrz, artykułów medycznych, przez tekstylia, opakowania po środki transportu i obiekty funkcjonujące w przestrzeni miejskiej. Szczególnym aspektem tegorocznej wystawy jest fakt, że prezentowane projekty dyplomowe w dużej mierze powstawały w okresie pandemii. – Czy dobór tematów prac można wiązać z tą okolicznością? Sprawdźcie Państwo sami – zachęcają przedstawiciele Wydziału Sztuk Projektowych.

Głównymi organizatorami wystawy są: dziekan Wydziału Sztuk Projektowych: dr hab. Romuald Fajtanowski, kuratorki Sara Betkier i Weronika Poręba. Koordynacją zajmuje się Danuta Pałys. Prace dyplomowe studentów I stopnia będzie można zobaczyć od 11 lutego do 2 marca, a II stopnia – od 7 do 23 marca.

CZYTAJ TAKŻE: Politechnika Bydgoska ma nowy wydział. Trwają przygotowania do otwarcia nowego kierunku studiów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments