Bydgoszcz
21C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 22 • L 21
17C
Sob
18C
Nd
18C
Pon
19C
Wt
22C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesWZL nr 2 przejmują zakłady z Warszawy
WZL_piknik rodzinny_SG (81)
30.10.2019 | 20:47

WZL nr 2 przejmują zakłady z Warszawy

Na zdjęciu: Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 to jedna z najważniejszych bydgoskich firm.

Fot. Stanisław Gazda

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 kończą proces przejęcia WZL nr 4 w Warszawie. Bydgoska spółka opublikowała plan połączenia i podaje, że uchwała o dokonaniu tego procesu ma nastąpić w najbliższym czasie. O fuzji informowaliśmy na naszych łamach już w marcu 2018 roku.

Plany połączenia zakładów lotniczych, wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej są znane od kilkunastu miesięcy. Jak informowaliśmy wiosną ubiegłego roku, PGZ podjął decyzję o konsolidacji niektórych zakładów, w tym Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy i nr 4 w Warszawie. Sprawa nabrała rozpędu po zmianach w PGZ oraz na stanowisku ministra obrony narodowej – ale jeszcze przed nimi zapytano pracowników spółek z Kujaw i Pomorza oraz Mazowsza o opinie na temat fuzji.

Kilka dni temu WZL nr 2 i WZL nr 4 opublikowały plan połączenia. Zgodnie z zawartymi w nim zapisami, nastąpi ono poprzez przeniesienie majątku zakładów z Warszawy na WZL nr 2. Połączenie nastąpi z jednoczesnym podwyższeniem kapitału zakładowego spółki o kwotę 26,5 miliona złotych poprzez emisję akcji połączeniowych. Warto dodać, że według planu połączenia, wartość warszawskich zakładów została określona na 117 milionów złotych.

Sformalizowanie fuzji WZL nr 2 i nr 4 ma nastąpić w najbliższym czasie. Jak poinformowały bydgoskie zakłady, publikacja planu połączenia następuje co najmniej na miesiąc przed dniem rozpoczęcia Walnego Zgromadzenia, na którym ma być powzięta uchwała o połączeniu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści