Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

X Jubileuszowy Festiwal Chórów Akademickich – Akademickie Kolędowanie [ZDJĘCIA]

Dodano: 21.01.2018 | 20:36

Na zdjęciu: Śpiewa Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Fot. Stanisław Gazda

W Bazylice Mniejszej pw. św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy 21 grudnia miał miejsce koncert galowy X Jubileuszowego Festiwalu Chórów Akademickich – Akademickie Kolędowanie.

Pierwsza edycja odbyła się 18 stycznia 2009 r. Od tej pory, już 9-krotnie z inicjatywy przewodniczącego komitetu organizacyjnego – Dziekana Wydziału Edukacji Muzycznej UKW w Bydgoszczy prof. dra hab. Bernarda Mendlika i Dyrektora Artystycznego Festiwalu prof. dra Sylwestra Matczaka, przy wsparciu J.M. Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy prof. dra hab. Jacka Woźnego, w tym święcie chóralnym uczestniczą chóry z różnych ośrodków akademickich.

Tak jak to miało miejsce podczas dotychczasowych edycji, również w tym roku w parafiach Diecezji Bydgoskiej, można było wysłuchać najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu chórów akademickich.

Szczególnym zainteresowaniem zawsze cieszy się Koncert Galowy, który dzięki wsparciu ks. Proboszcza Mieczysława Kozłowskiego odbywa się w Bazylice Mniejszej pw. św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy.

Podczas koncertu wszystkie zaproszone chóry zaśpiewały kolędy i pastorałki w opracowaniach wybitnych polskich kompozytorów, a także wykonały wspólnie wybrane utwory. Gdy brzmi śpiew w wykonaniu kilkuset osobowego zespołu chóralnego oraz Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy, brzmi to niezwykle pięknie.

W Bydgoszczy zaprezentowały się:. Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej, Chór Akademicki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Chór Kameralny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Chór Politechniki Koszalińskiej „Canzona”, Chór Akademicki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Orkiestra Wojskowa w Bydgoszczy.