Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 5 • L 3
1C
Sr
1C
Czw
0C
Pt
4C
Sob
3C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaPOLITYKAXI Festiwal Smaku Gruczno 2016 zaprasza
Gruczno
08.08.2016 | 13:34

XI Festiwal Smaku Gruczno 2016 zaprasza

Gruczno zyskało sobie miano polskiej Mekki fanów dobrych smaków.

Na zdjęciu: Gruczno - miejsce XI Festiwalu Smaku.

Fot. Stanisław Gazda

Już dziś zarezerwujcie sobie czas na jedenastą edycję Festiwalu Smaku Gruczno 2016: w sobotę 20 sierpnia od godziny 10.00 do 23.00 i w niedzielę 21 sierpnia od godziny 10.00 do 17.00.

Jak co roku podczas Festiwalu zostaną wyłonieni wytwórcy najlepszych smaków. Oceniały je będą dwa składy jury: profesjonalistów – czyli kucharzy, restauratorów, producentów nalewek i piw oraz jury amatorskie – czyli artyści, dziennikarze i politycy. To tam wybrane zostaną najprzedniejsze produkty i potrawy, namaszczone później na kulinarne przeboje roku. W oddzielnych konkursach oceniane są miody i nalewki, a te najlepsze uzyskują tytuły Miodu Roku i Nalewki Roku. Dzięki wyprzedzeniu, z jakim odbywają się konkursy, nagrodzeni wytwórcy mają czas na przygotowanie zapasów na swoje festiwalowe stoiska, które jak co roku bez wątpienia będą najbardziej oblegane przez gości.

Gruczno, to mekka fanów dobrych smaków. Degustacje regionalnych produktów, to główna atrakcja Festiwalu Smaku w Grucznie, ale tak naprawdę istotą Festiwalu Smaku w Grucznie jest przede wszystkim promocja kulinarnego bogactwa oraz kultury stołów regionów województwa kujawsko-pomorskiego.

 


Powiązane treści