Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 2 • L 0
2C
Czw
-0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
-0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaXIII Liceum Ogólnokształcące to wyjątkowa szkoła. Sprawdź jej ofertę!
XIII LO Bydgoszcz
20.05.2020 | 10:16

XIII Liceum Ogólnokształcące to wyjątkowa szkoła. Sprawdź jej ofertę!

Na zdjęciu: Budynek XIII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy.

Fot. XIII LO

XIII Liceum Ogólnokształcące to wyjątkowa szkoła. To mała, w pełni przystosowana do potrzeb uczniów niepełnosprawnych placówka, w której każda osoba znajdzie pomoc i odpowiednie warunki do nauki.  

Już od 18 lat w XIII Liceum Ogólnokształcącym tworzone są klasy integracyjne. Wyspecjalizowana i doświadczona kadra pedagogiczna zapewnia możliwość rozwoju każdego ucznia, poprzez właściwe metody i formy pracy dostosowane do potrzeb i możliwości uczniów. Zagwarantowana jest także długotrwała pomoc psychologiczno– pedagogiczna oraz ścisła współpraca z rodzicami, którzy także mogą liczyć na wsparcie specjalistów szkolnych.

Od 2014 roku w XIII LO istnieje możliwość kontynuowania nauki w klasie terapeutycznej. To jedyna taka klasa w Bydgoszczy, w której stworzono warunki do nauki dla uczniów z przewlekłymi chorobami psycho–fizycznymi, dysfunkcjami, problemami emocjonalnymi oraz w relacjach interpersonalnych. W 15-osobowej klasie terapeutycznej mają oni szansę na specjalistyczną pomoc oraz zrozumienie swoich problemów. Jest to ogromna szansa na kontynuowanie nauki w grupie rówieśniczej, bez konieczności korzystania z nauczania indywidualnego, które pozbawia wielu młodych ludzi możliwości rozwoju wielu umiejętności społecznych. Uczniowie nie przeżywają odrzucenia, nie mają poczucia niższej wartości, mogą liczyć na pomoc i wsparcie, co ułatwia im naukę i rozwój.

W roku szkolnym 2020/2021 XIII LO zaprasza do klasy pierwszej:

INTEGRACYJNEJ – przeznaczonej dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz nieposiadających żadnych opinii lub orzeczeń; liczba uczniów w klasie – do 5 z orzeczeniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz do 15 uczniów bez orzeczenia.

TERAPEUTYCZNEJ – przeznaczonej dla uczniów wymagających dostosowania organizacji i procesu nauczania oraz długotrwałej pomocy specjalistycznej z uwagi na trudności w funkcjonowaniu w szkole wynikające z zaburzeń rozwojowych lub ze stanu zdrowia, posiadających opinię poradni, z której wynika potrzeba objęcia ucznia pomocą w tej formie. liczba uczniów w klasie – do 15.

Jeśli masz problemy z nauką, wynikające z dysfunkcji rozwojowych (dysleksja, dysgrafia itp.), różnych chorób, trudności w nawiązywaniu kontaktów i relacji z rówieśnikami, które utrudniają Ci spokojną naukę i sukcesy na miarę Twoich potrzeb i możliwości, nie radzisz sobie emocjonalnie w dużej grupie – u Nas znajdziesz pomoc i odpowiednie warunki do nauki – podkreśla XIII LO.

Szkołę wyróżnia:

  • pełne przystosowanie budynku do potrzeb uczniów niepełnosprawnych, bez barier architektonicznych,
  • dogodny dojazd do szkoły tramwajem i autobusem z różnych części Bydgoszczy
  • nauczyciele posiadają dodatkowe kwalifikacje w zakresie specjalistycznej pomocy psychologiczno– pedagogicznej i bogate doświadczenie pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz innymi problemami,
  • dbałość o dostosowanie warunków i metod pracy, które zapewniają możliwość indywidualizacji procesu nauczania,
  • przyjazna i bezpieczna atmosfera, ułatwiająca uczniom integrację, kształtowanie tolerancji, wzajemnej pomocy i otwartości na drugiego człowieka.
  • w szkole liczy się każdy, nawet najdrobniejszy sukces ucznia.

XIII LO proponuje także dodatkowe programy: „Bliżej prawa”, “Podróże kulturalne po Bydgoszczy” , “Język polski jest cool, czyli język ojczysty w dobrym stylu”” oraz zajęcia pozalekcyjne: Historyczny Klub Filmowy, Szkolne Koło Rozwoju Kultury, Szkolnego Koło Wolontariatu „Stop Obojętności”, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, Koło Psychologiczne czy Koło Fotograficzne.

Oferujemy również zajęcia specjalistyczne, w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej: Trening Umiejętności Społecznych, elementy psychoedukacji – zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia wzmacniające poczucie własnej wartości – podkreśla „Trzynastka”.

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dyrekcja XIII LO nie może zaprosić uczniów do odwiedzenia szkoły, ale zachęca ona do szczegółowego zapoznania się z powyższą ofertą, zajrzenia na stronę internetową www.lo13.edu.bydgoszcz.pl gdzie przedstawione są działania szkoły. – W razie potrzeby zapraszamy do kontaktu telefonicznego z dyrektorem szkoły – informuje liceum.

Jako wyjątkowa i jedyna szkoła ponadpodstawowa w Bydgoszczy, z klasą terapeutyczną – może właśnie dla Ciebie będzie dobrą propozycją, aby nauka nie była tylko smutnym obowiązkiem, ale dawała szansę do rzeczywistego rozwoju pomimo Twoich trudności i problemów.

Dane kontaktowe:
XIII Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Hallera
ul. Gawędy 5, 85-792 Bydgoszcz
tel. 52 343 05 50
email: lo13@edu.bydgoszcz.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści