Z koszykarskiego nieba do piekła. Finał ligi oddalił się od Artego
Dodano: 08.04.2017 | 19:42
W sobotnie popołudnie w hali Artego Arena rozegrano trzeci mecz półfinałowy Basket Ligi Kobiet.
Na zdjęciu:
Fot. Sebastian Torzewski
Przed ostatnią kwartą trzeciego półfinałowego pojedynku Basket Ligi Kobiet pomiędzy Artego Bydgoszcz a Wisłą Can-Pack Kraków gospodynie miały aż dwanaście punktów przewagi i wydawało się, że jedynie kataklizm może pozbawić je zwycięstwa. Ale, no właśnie…
Czwarta odsłona rywalizacji, która w ostatnim czasie była silną bronią bydgoskich koszykarek, tym razem okazała się ich najsłabszym ogniwem. Podopieczne Tomasza Herkta dopadła kompletna niemoc, czego najlepszym wyrazem jest rezultat ostatniej odsłony rywalizacji – 4:21. W ten sposób miejscowe zawodniczki roztrwoniły całą przewagę, ulegając ostatecznie krakowiankom 63:68.
W niedzielę odbędzie się czwarty pojedynek obu ekip – początek rywalizacji o godzinie 17:00. Rywalizacja, w której po sobotniej wygranej Wisła objęła prowadzenie 2:1, toczy się do trzech zwycięstw.
Basket Liga Kobiet – 1/2 finału – mecz nr 3 – 8.04.0217 r.
ARTEGO BYDGOSZCZ – WISŁA CAN-PACK KRAKÓW 63:68 (19:26, 19:9, 21:12, 4:21)
Artego: Stallworth 22 (6 zb.), Reid 9 (8 zb.), Międzik 8 (8 zb.), Suknarowska 5 (1×3), Mosby 4 (6 zb.) – Koc 12 (1×3), Rooney 3 (1×3, 6 zb.).
Wisła: Gidden 20 (10 zb.), Kobryn 13, Ziętara 4, Simmons 3 (1×3), Ygueravide 2 (5 zb.) – Szott-Hejmej 11 (1×3), Ben Abdelkader 8 (6 as.), Pop 7, Szumełda-Krzycka.
Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2:1 dla Wisły Can-Pack Kraków.
- Brawurowa ucieczka ulicami i chodnikami miasta. Sprawca zmyślił historię o kradzieży auta - 28 kwietnia 2022
- Pijany motocyklista doprowadził do zderzenia w parku przemysłowym. Tragedia była o krok - 28 kwietnia 2022
- Zabytkowe kamienice w Bydgoszczy idą do renowacji. W tym roku tylko trzy - 28 kwietnia 2022

















