Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPolitykaZ OSTATNIEJ CHWILI! Jest nowy wojewoda – Michał Sztybel za Mikołaja Bogdanowicza
20.12.2023 | 11:35

Z OSTATNIEJ CHWILI! Jest nowy wojewoda – Michał Sztybel za Mikołaja Bogdanowicza

Zdjęcia: MSWiA / materiały prasowe

Potwierdziły się wcześniejsze informacje medialne – to dotychczasowy zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel został nowym wojewodą kujawsko-pomorskim.

Informacje o tym, że to Sztybel będzie nowym wojewodą i następcą Mikołaja Bogdanowicza pojawiały się od dłuższego czasu, a on sam konsekwentnie nie chciał komentować tych informacji. Warto dodać, że jeszcze wczoraj Sztybel wziął udział w konferencji prasowej podsumowującej głosowanie w edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Tuż po godzinie jedenastej, na X (dawniej Twitter) Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oficjalnie przekazano, że to właśnie Sztybel będzie nowym wojewodą kujawsko-pomorskim. Nominację na to stanowisko odebrał z rąk wiceministra spraw wewnętrznych Tomasza Szymańskiego, który w resorcie odpowiada właśnie za sprawy współpracy z samorządami i wojewodami.

Już do nowego wojewody będzie należało skompletowanie składu współpracowników. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, ma być dwóch zastępców (jeden z Lewicy – w tym gronie najmocniej mówi się zarówno o byłym pośle Janie Szopińskim, jak i byłym staroście nakielskim Piotrze Hemmerlingu, a drugi ma pochodzić z Polski 2050).

Jeszcze dzisiaj mamy poznać nazwiska wszystkich wojewodów.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adriana
Adriana
6 miesięcy temu

To bardzo dobra wiadomość dla miasta Bydgoszczy!

zzz
zzz
6 miesięcy temu

Bydgoskie peło ma żenująco krótką ławkę, a ten artysta ma szczęście, że jak to mówią „spadł do góry” bo po tym co z Bruskim odstawiali, szczególnie pod koniec roku, z rozkopaniem Bydgoszczy, ze skandalicznie działającą komunikacją miejską itd. będzie pewnie zmiana władzy. Albo i nie, bo ludzie (w tym politycy) znów idiotycznie przenoszą ogólnokrajową politykę na samorządowe podwórko, gdzie trzeciorzędne znaczenie powinno mieć to kto z jakiej jest partii, a liczyć powinien się pomysł na Bydgoszcz, historia wcześniejszej pracy, działań itd. No ale PiS będzie się zachowywał jak to PiS, a PO jak PO i będzie 2137 odcinek wojny plemiennej,… Czytaj więcej »

Zdzisiek Ryba co w stawie pływa
Zdzisiek Ryba co w stawie pływa
6 miesięcy temu

Czyli za 4 lub 5 lat będzie nowym prezydentem Bydgoszczy.

Medox
Medox
6 miesięcy temu

Harcerzyk przydupas obecnego prezydenta wsi Bydgoszcz został awansowany. Osoba w myśl skrótu BMW czyli bierny,mierny,Wierny czyli byle jaki. PARANOJA aby taka osoba rządziła województwem.

kierman
kierman
6 miesięcy temu

Kolega Pana prezydenta cienko to widzę liczyłem na jakiegoś polityka od Hołowni. PO w tym mieście nic kompletnie nie robi a prezydent dewastuje komunikację publiczną. Przykro

julek
julek
6 miesięcy temu

no i sołtys z Kruszwicy wróci do domu . Ciężki przypadek , tak się starał przypodobać kaczorowi zmienił nazwę ulicy na cześć drugiego bliźniaka . Problem w tym że on nazwał Bydgoszcz i jego mieszkańców parszywymi , a my to pamiętamy . Panowie radni zgodnie z obietnicą czas zmienić nazwę tej ulicy , niedługo wybory

JAG
JAG
6 miesięcy temu

Pan Wojewoda będzie uprzejmy przywrócić nazwę ulicy Al. Planu 6-letniego na Kapuściskach, zmienioną przymusowo na inną, wbrew woli radnych.