Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Z OSTATNIEJ CHWILI! Runda wiosenna III ligi bez Unii Janikowo

Dodano: 22.02.2023 | 18:12

Na zdjęciu: Piłkarze Unii Janikowo nie przystąpią do rundy wiosennej III ligi.

Fot. Archiwum

W rundzie wiosennej grupy II piłkarskiej III ligi grać będzie siedemnaście zespołów. Dzisiaj (22 lutego) późnym popołudniem pojawiła się informacja o tym, że do drugiej części ligowych rozgrywek nie przystąpi Unia Janikowo.

O problemach trzecioligowca z Janikowa głośno mówiło się pod koniec ubiegłego roku. W komunikacie, jaki zamieszczono w ostatnich dniach 2022 r., wynikało, że klub ma spory dług, a dodatkowo musi on zapłacić na mocy wyroku trybunału FIFA po 170 tysięcy złotych dla dwóch byłych graczy klubu – Raula Santana i Denzela Mendeza, którzy podważyli rozwiązanie kontraktu z Unią, a równolegle w PZPN toczy się postępowanie, jakie janikowskiemu klubowi wytoczył na kwotę 155 tys. zł były zawodnik klubu Maciej Stefanowicz. Parę dni temu m.in. na profilu klubu w mediach społecznościowych pojawił się link do zrzutki środków finansowych, które miały być przeznaczane na bieżące funkcjonowanie trzecioligowej drużyny.

Dzisiaj późnym popołudniem pojawiła się informacja o tym, że Unia nie przystąpi do rundy wiosennej III ligi. Taką zamieścił m.in. Paweł Mogilenicki z serwisu 90minut.pl, nam udało się ją potwierdzić u dyrektora sportowego janikowskiego klubu Patryka Wiśniewskiego.

W związku z rozegraniem przez Unię więcej niż 50% spotkań, zgodnie z postanowieniami § 19 ust. 3 lit. b Uchwały nr IX/140 z dnia 3 i 7 lipca 2008 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną –  do punktacji zalicza się wyniki uzyskane na boisku, natomiast w pozostałych przyznaje się walkowery dla przeciwników. Oznacza to, że ekipa z Janikowa zostanie sklasyfikowana na ostatnim miejscu w trzecioligowych rozgrywkach. Mecze z Unią w rundzie wiosennej zostaną zweryfikowane jako walkowery.

Unia jest kolejnym klubem, który wycofał się z ligowych rozgrywek na Kujawach i Pomorzu. W tym tygodniu na taki sam krok zdecydował się m.in. występujący dotąd w IV lidze Sportis Łochowo, a lokalne serwisy inowrocławskie informowały w ostatnich dniach o czarnych chmurach, jakie zawisły nad A-klasową Goplanią Inowrocław, której występ w rundzie wiosennej także stoi pod dużym znakiem zapytania.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments